Нафта і дистиляти (09130000-9) (паливо дизельне ДП-Арк-Євро5-В0)

Запитання щодо закупівлі

Щодо перегляду очікуваної вартості

17 лип. 12:29 Є відповідь
За результатами опрацювання документів при підготовці до участі у процедурі закупівлі палива арктичного ДП-Арк-Євро5-В0 виявлено заниження очікуваної вартості закупівлі та її невідповідність ринковій ціні. На сьогоднішній день спостерігається підвищення курсів валют та зростання вартості нафти на світових ринках. Так, станом на 03.07.2019 ціна на нафту марки Брент складала 62,91 USD/барель, а станом на 16.07.2019р. – становить 67,08 USD/барель. Арктичне дизельне паливо є специфічним товаром, вартість якого вище вартості звичайного дизельного палива. Крім того, згідно умов закупівлі, форма оплати – відтермінування платежу, є додатковою обставиною, яка суттєво збільшує собівартість товару. Водночас звертаємо увагу, що подання тендерної пропозиції через електронну систему закупівель з ціною пропозиції, що є вищою за очікувану вартість, є технічно неможливим. За таких обставин вірогідно матиме місце ситуація, за якої потенційні учасники – оператори ринку нафтопродуктів не зможуть взяти участь у процедурі закупівлі, відповідно торги не відбудуться. У зв’язку з вищенаведеним, просимо провести додатковий моніторинг ринкових цін та переглянути очікувану вартість по вищевказаним процедурам до ринкових цін (орієнтовний рівень 30 000 – 30 400 грн./т з врахуванням вартості доставки та відтермінування оплати за поставлений товар).

Відповідь:

18 лип. 12:22

Очікувана вартість визначена Замовником залишається без змін.

Щодо вимог до відповідності предмету закупівлі

18 лип. 11:58 Є відповідь
Змістом тендерної документації, зокрема Додатком 3 «Технічні вимоги» тендерної документації передбачено, що якість товару (предмету закупівлі) повинна відповідати вимогам ДСТУ 7688:2015, а учасник зобов’язаний надати у складі тендерної пропозиції та при поставці відповідний паспорт якості та сертифікат відповідності на товар. Проте, наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 93 від 26.01.2018 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2018 р. за N 194/31646 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів» - наказ Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 16 січня 1997 року N 19 "Про затвердження Правил обов'язкової сертифікації нафти та нафтопродуктів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 лютого 1997 року за N 52/1856 (із змінами) визнаний такими, що втратив чинність. Таким чином, сертифікація предмету закупівлі по ДСТУ не є обов’язковою, а відповідно вимога Замовника, викладена у тендерній документації, щодо документального підтвердження сертифікації предмету закупівлі виключно по ДСТУ суперечить законодавству щодо здійснення державних закупівель, принципам здійснення закупівель, оскільки обмежує конкуренцію та призводить до дискримінації учасників (ст. 3, ч. 4 ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі»). Додатково зазначаємо, що у вступній частині стандарту ДСТУ 7688-2015 зазначено наступне: «Цей стандарт розроблено з метою забезпечення впровадження та застосування Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927. Крім того, пунктом 1.2 ДСТУ 7688-2015 передбачено наступне: «1.2 Цей стандарт відповідає вимогам до дизельного палива, установленим у Технічному регламенті щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив». З наведеного вбачається, що якісні та технічні характеристики продукції, сертифікованої за Технічним регламентом, є аналогічними відповідним характеристикам продукції, сертифікованої за ДСТУ 7688-2015. Оскільки продукція окремих провідних виробників, зокрема продукція виробництва АТ «Орлен Летува», що імпортується в Україну, сертифікується виключно за Технічним регламентом, така продукція не може бути запропонована до постачання виключно за формальною ознакою – відсутністю умови тендерної документації про можливість поставки продукції, сертифікованої і за ДСТУ 7688-2015 і за Технічним регламентом. Враховуючи наведене, просимо доповнити тендерну документацію умовою щодо можливості поставки предмету закупівлі, який сертифіковано відповідно до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року № 927.

Відповідь:

24 лип. 11:42

Замовником визначені технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, які вимагаються від усіх учасників процедури закупівлі.

Щодо дати виробництва товару в паспорті якості

18 лип. 15:09 Є відповідь
Згідно пункту 6.2. Розділу 6 Тендерної документації для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати: 1) сканований гарантійний лист, в якому учасник гарантує поставити замовнику товар у необхідній кількості та в установлені строки, а також повинна бути зазначена інформація про виробника товару (його адреса) та посилання на номер процедури закупівлі, що оприлюднена на веб-порталі Уповноваженого органу. 2) скановану копію паспорту якості випробувань виробника на товар, що пропонується до постачання, за всіма показниками передбаченими ДСТУ, ГСТУ. 3) скановану копію Сертифіката відповідності на товар, який пропонується до постачання. Сертифікат повинен бути виданий органом з сертифікації продукції що акредитований в НААУ. Інформація стосовно гарантійного терміну зберігання повинна бути зазначена в паспорті якості виробника та/або в сертифікаті відповідності на продукцію. Копії паспорту якості та сертифікату на товар, що пропонується до постачання повинні бути викладені/або мати переклад на українській мові. Тоді як у Додатку 3 «Технічні вимоги» зазначено, що «товар, який пропонується учасником до постачання повинен бути виготовлений у 2019 році». Вимогу тендерної документації щодо надання паспортів якості продукції, датованих 2019 роком, неможливо виконати, оскільки предмет закупівлі є сезонною продукцією, виготовлення та поставка якої здійснюється переважно в осінньо-зимовий період. Відповідно паспорти якості продукції, що супроводжували відповідні партії товару за минулий осінньо-зимовий період, видавалися у 2018 році. Крім того, при постачанні палива на відповідну партію товару заводами-виробниками оформлюється відповідний паспорт. Тобто, постачання палива буде здійснено у 2019-му році та по іншим паспортам, чим ті, що подаються на етапі подачі документі на тендерну процедуру. У зв`язку з вищевикладеним, просимо доповнити умови тендерної документації можливістю надання паспорту якості продукції, датованого 2018 роком, або виключити умову про обов’язковість надання паспорту якості продукції, датованого саме 2019 роком.

Відповідь:

24 лип. 11:42

Замовником на етапі подання тендерних пропозицій не встановлено вимог до надання паспорту якості продукції, датованого саме 2019 роком. В Тендерній документації зазначено: учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати скановану копію паспорту якості випробувань виробника на товар, що пропонується до постачання, за всіма показниками передбаченими ДСТУ.

Інформація про замовника

Назва:
Міністерство оборони України (Відділ підготовки та проведення закупівель за напрямком тилового та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ)
Код ЄДРПОУ:
00034022
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 03168, Київ, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6