34130000-7 Мототранспортні вантажні засоби (Спеціальні аварійно-рятувальні машини середнього типу (САРМ-С)

Запитання щодо закупівлі

Щодо процедури закупівлі

12 лип. 10:03 Є відповідь
Станом на 12.07.2019 10:00 через електронну систему закупівель не оприлюднено Тендерну документацію, яка б містила відомості про умови проведення закупівлі, в т.ч. вимоги щодо предмету закупівлі. Таким чином просимо завантажити Тендерну документацію з необхідною інформацією.

Відповідь:

12 лип. 13:16

Документація в наявності.

Щодо технічних характеристик комплекту механічних стійок

16 лип. 12:25 Є відповідь
Підпункт 2.18. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до Комплекту механічних стійок для стабілізації. Зазначені вимоги в своїй сукупності характерні лише для такого комплекту виробництва компанії Weber-Hudraulik (Німеччина). Жоден інший виробник не виготовляє комплект, який відповідав би усім цим вимогам. Таким чином Замовником встановлено умови закупівлі, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Також виникає запитання, чому в оголошених процедурах закупівель САРМ (тепер і раніше, в т.ч. в процедурі закупівлі UA-2018-11-05-002224-b, за результатами якої переможець здійснив поставку автомобілів в комплектації з гідравлічним обладнанням виробництва компанії Weber-Hudraulik (Німеччина)), Замовником встановлюються вимоги до гідравлічного обладнання, які характерні лише для обладнання виробництва компанії Weber-Hudraulik (Німеччина)? Гідравлічне обладнання загалом є дорогим обладнанням. Питому вагу в вартості машини займає ціна гідравлічного обладнання, що займає друге місце після шасі по ціні. Відповідно вимоги, встановлені під одного виробника компанії Weber-Hudraulik (Німеччина) призведе до здійснення закупівлі за більш високою ціною. Враховуючи викладене, з метою усунення порушень законодавства з питань публічних закупівель, просимо внести зміни до Тендерної документації в вищезазначеному підпункті.

Відповідь:

18 лип. 18:00

Підпункт 2.18. п. 2 р. VІІ додатку 2 Технічних вимог до тендерної документації буде викладено у наступній редакції: “2.18 Комплект механічних стійок для стабілізації Склад комплекту та параметри складових: - кількість розкладних стійок, шт., не менше 2; - повздовжнє навантаження стійки, т не менше 2,5; - максимальна довжина розкладеної стійки, м, не менше 2,5; - довжина кріпильної стрічки на стійці, м, не менше 8; - матеріал стійок алюмінієвий сплав; - ніж-гачок, шт. 1; - транспортна сумка, шт. 1”.

Щодо технічних характеристик панорамної маски дихального апарату

16 лип. 12:27 Є відповідь
Підпункт 2.25. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до дихальних апаратів на стисненому повітрі. Частина 7 цього підпункту встановлює, що панорамна маска повинна бути з триплекс ним склом. Хочемо зазначити, що матеріал Triplex - багатошарове скло з плівкою всередині, застосовується для виробництва візорів повнолицевих масок для дихальних апаратів на стисненому повітрі. Ще десять років тому маски з такими візорами мали місце майже у кожного виробника дихальних апаратів та пропонувались для багатьох моделей та типів дихальних апаратів. Багаторічний досвід експлуатації масок з візирами Triplex визначив позитивні та негативні сторони в експлуатації цих масок. Згідно з фізико-хімічних властивостей візорів Triplex – вони мають максимальних захист в хімічної стійкості та стійкості до подряпин. Але бояться значних перепадів температури та ударів (особливо гострих). Враховуючи ці особливості виробники стали пропонувати маски з візорами Triplex для використання в хімічної галузі, промисловості та для гірничорятувальників. Щоб впровадити для пожежних і рятувальників візори з більшим ступенем захисту за всіма критеріями безпеки в особливо небезпечних і екстремальних умовах роботи, виробники удосконалили технології виробництва візорів і домоглися гарних показників за всіма критеріями безпеки в візорах з полікарбонату, які маючи складну багатошарову структуру - стали стійкими до ударів, подряпин, хімічних речовин та температури. Враховуючи можливості сучасних технологій в виробництві полікарбонатних візорів деякі виробники навіть відмовились від технологічно застарілого і дорогого виробництва візорів Triplex, тим самим значно зменшили вартість масок для покупців. При використанні масок з візорами Triplex при значних перепадах температури, великих температурних навантаженнях та при гострих ударах, можливо ушкодження візорів, що може привести до його помутніння, непрозорості, втрати герметичності маски, при цьому поверхню візора покриває густа сітка тріщин, що в сукупності піддає ризику здоров'я рятувальників при роботі в екстремальних умовах і може привести до летальних наслідків. Враховуючи вищевикладене, просимо внести зміни в ч. 7 «Маска (панорамна) пп. 2.25 п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації замінивши слова «(з триплексним склом)» на «(з термостійкого полікарбонату, стійкого до ударів та подряпин)».

Відповідь:

18 лип. 18:02

Враховуючи необхідність максимального захисту від агресивних хімічних речовин та враховуючи стійкість до подряпин, беручи до уваги специфіку застосування САРМ-С, Замовником передбачено комплектування апаратів на стисненому повітрі масками із триплексним склом.

Щодо технічних характеристик комплекту пневматичних підйомних подушок

16 лип. 12:28 Є відповідь
Підпункт 2.24. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до комплекту пневматичних підйомних подушок, показник робочого тиску яких повинен становити 8,0 бар. Ця вимога є конкретною і не містить умови надання тендерної пропозиції з більшим чи меншим таким показником. Надання тендерної пропозиції з більшим робочим тиском ніж 8,0 бар є наданням пропозиції з кращим показником. Враховуючи викладене, просимо надати уточнення, чи можуть учасники надати тендерну пропозицію щодо цієї частини предмету закупівлі з показником робочого тиску більшим ніж встановлено в вищезазначеному підпункті (якщо ні, то просимо обґрунтувати), та відповідно ця тендерна пропозиція не буде відхилена в зв’язку з невідповідністю умовам тендерної документації?

Відповідь:

18 лип. 18:04

Підпункт 2.24. п. 2 р. VІІ додатку 2 технічнічні вимоги до Тендерної документаці буде викладено у наступній редакції: “2.24 Комплект пневматичних підйомних подушок (робочий тиск не менше 8,0 бар) (вантажопідйомність подушок не менше 20 тон — 2 шт.) в комплекті з: - редуктор тиску 200/300 бар із з'єднувачем для ручного з'єднання, шт. 1 - подвійний блок керування з вбудованою функцією безпеки, шт. 1 - кількість шлангів для подачі повітря, шт. 2 - балон для стисненого повітря ємністю не менше 7 л/300 бар, шт. - 1”.

Щодо описки в Тендерній документації

16 лип. 12:28 Є відповідь
Підпункти 2.41, 2.42 та 2.47 п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містять вимогу щодо наявності зарядки акумуляторних батарей від бортової мережі САРМ-Л. Згідно з оголошенням та Тендерною документацією Предметом закупівлі в цій процедурі закупівлі є мототранспортні вантажні засоби (САРМ-С). Таким чином вбачається, що вищезазначені підпункти містять описку. Тому, з метою усунення неточностей та плутанини, просимо внести зміни в ці підпункти замінивши абревіатуру «САРМ-Л» на «САРМ-С».

Відповідь:

18 лип. 18:05

З метою усунення неточностей аббревіатура «САРМ-Л» буде замінена на «САРМ-С» у підпунктах 2.41, 2.42 та 2.47 п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації.

Щодо вимоги стосовно комплекту інструментів

16 лип. 12:29 Є відповідь
Підпункт 2.54. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить вимогу щодо надання в складі тендерної пропозиції комплекту інструментів та приладдя для сервісного обслуговування та ремонту гідравлічного аварійно-рятувального обладнання та апаратів на стисненому повітрі. З метою недопущення маніпуляцій з боку учасників процедури закупівлі, просимо детальніше встановити вимоги щодо такого комплекту. Крім того просимо в цьому підпункті виключти вимогу, щодо документального підтвердження наявності в підрозділах ДСНС зазначеного інструменту, що підтверджується листами від навчальних закладів ДСНС, оскільки ця вимога є дискримінаційною, оскільки ставить в нерівне положення виробників та постачальників обладнання та спецтехніки, якими комплектуються машини.

Відповідь:

18 лип. 18:08

На думку Замовника вимога стосовно наявності документального підтвердження наявності в підрозділах ДСНС зазначеного інструменту та приладдя для сервісного обслуговування та ремонту гідравлічного аварійно-рятувального обладнання та апаратів на стисненому повітрі (за винятком проведення капітального ремонту), що підтверджується листами від навчальних закладів ДСНС) не є дискримінаційною вимогою, адже не надає перевагу жодному із потенційних учасників, а лише передбачає альтернативу включенню комплекту вищезазначеного інструменту у комплект поставки. Що стосується комплекту інструментів та приладдя для сервісного обслуговування та ремонту гідравлічного аварійно-рятувального обладнання та апаратів на стисненому повітрі (за винятком капітального ремонту), враховуючи різні методики проведення сервісного обслуговування, ремонту та перевірки спеціального обладнання, мінімальна комплектація комплекту повинна бути визначена та підтверджена виробником гідравлічного аварійно-рятувального інструменту та апаратів на стисненому повітрі (що підтверджується листами від зазначених виробників у складі Тендерної пропозиції). Таким чином, підпункт 2.54. п. 2 р. VІІ додатку 2 до тендерної документації буде викладено в наступній редакції: "2.54 Комплект інструментів та приладдя для сервісного обслуговування та ремонту гідравлічного аварійно-рятувального обладнання та апаратів на стисненому повітрі (за винятком проведення капітального ремонту) (мінімально-необхідний комплект повинен бути визначений та підтверджений виробником гідравлічного аварійно-рятувального інструменту та апаратів на стисненому повітрі (що підтверджується листами від зазначених виробників у складі Тендерної пропозиції) / або документальне підтвердження наявності в підрозділах ДСНС зазначеного інструменту (підтверджується листами від навчальних закладів ДСНС),1 к-т на партію САРМ-С.

Вимога до матеріалу маски дихального апарату

16 лип. 16:46 Є відповідь
Технічні вимога до частини предмету закупівлі – дихального апарату на стисненому повітрі, а саме щодо матеріалу скла маски Triplex, характерна лише маскам для дихального апарату виробництва компанії Drager (Німеччина). Жодна інша відома на території України компанія, як наприклад MSA Safety (Німеччина), Scott health and safety ltd (Велика Британія) та Interspiro A.B. (Швеція), не виготовляють такі маски та відповідно не можуть надати цінову пропозицію з дихальним апаратом в комплекті з маскою, яка би відповідає вищезазначеній вимозі. Також зазначаю, що підрозділи ДСНС ніколи не здійснювали закупівлю масок для дихальних апаратів з матеріалу скла – Triplex, оскільки це дуже застаріла технологія, яка має проблеми перепадами температури та високими температурами. Таким чином ця вимога є дискримінаційною і тому прошу внести зміни до технічних вимог дихального апарату на стисненому повітрі, виключивши умову щодо матеріалу скла маски – Triplex.

Відповідь:

18 лип. 18:09

Враховуючи необхідність максимального захисту від агресивних хімічних речовин та враховуючи стійкість до подряпин, беручи до уваги специфіку застосування САРМ-С, Замовником передбачено комплектування апаратів на стисненому повітрі масками із триплексним склом.

Щодо технічних характеристик ліхтаря групового

16 лип. 19:28 Є відповідь
Чи повинен ліхтар груповий (пп. 2.41. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації) мати вибухозахисний корпус?

Відповідь:

18 лип. 18:09

Технічними вимогами до ліхтаря групового не передбачено його виконання в вибухозахисному корпусі.

Щодо технічних характеристик ліхтаря індивідуального

16 лип. 19:30 Є відповідь
Що являє собою та яке функціональне призначення рухомої насадки ліхтаря індивідуального (пп. 2.42. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації)?

Відповідь:

18 лип. 18:09

Рухома насадка ліхтаря призначена для зміни положення освітлювального елементу та розташування його під кутом відносно руків'я ліхтаря, а також для повернення у горизонтальний стан по відношенню до руків'я.

Щодо технічних характеристик багатофункціонального інструменту рятувальника

16 лип. 19:31 Є відповідь
Що являє собою та яке функціональне призначення багатофункціонального інструменту рятувальника для проникнення ((пп. 2.29. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації)?

Відповідь:

18 лип. 18:10

Багатофункціональний інструмент рятувальника для проникнення - спеціальний лом, конструкція якого дозволяє виконувати різноманітні операції, а саме скручування, пробивання отворів, використання як важеля, також призначений для піддівання або удару.

Щодо технічних характеристик аварійно-сигнальних ліхтарів

16 лип. 19:33 Є відповідь
Що являє собою та який вигляд мають аварійно-сигнальні ліхтарі для огородження місця надзвичайної ситуації (пп. 2.47. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації)? Просимо для цього надати схему, фотографію, малюнок тощо.

Відповідь:

18 лип. 18:10

Замовником встановлюються загальні технічні вимоги та призначення аварійно-сигнальних ліхтарів, поряд з цим, не встановлюються конкретні вимоги стосовно схеми, зовнішнього вигляду аварійно-сигнальних ліхтарів з метою розширення кола потенційних учасників.

О сертификате на баллон

17 лип. 14:41 Є відповідь
Вопрос: На основании каких нормативных документов Заказчик в тендерной документации ( требует наличие Сертификата на резервуар высокого давления?

Відповідь:

18 лип. 18:11

Відповідно до Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском (постанова Кабінету Міністрів України № 35 від 19.01.2011 р.) введення в обіг обладнання дозволяється у разі, коли воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з цим Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації. Поряд з цим, продукція, яка ввозиться та реалізується на території України, обов’язково має відповідати вимогам норм і стандартів, що діють в Україні. Така відповідність має підтвержуватись сертифікатом відповідності чи свідоцтвом визнання відповідності, виданим або визнаним центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитованим в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері.

Возможность участия зарубежных компаний

17 лип. 14:48 Є відповідь
Здравствуйте! Прошу сообщить, могут ли принимать участие в данной закупке зарубежные компании? Если да, то какой пакет документов нужно представлять?

Відповідь:

18 лип. 18:21

Так, відповідно до умов викладених в п. 5 розділу І Тендерної документації на закупівлю Спеціальні аварійно-рятувальні машини середнього типу (САРМ-С) та вимог чинного законодавства України.

Название предлагаемого оборудования

17 лип. 15:54 Є відповідь
Вопрос: Обязательно ли указывать название предлагаемого оборудования в тендерном предложении или можно писать технические характеристики (описание) без указания конкретной модели?

Відповідь:

18 лип. 18:11

Технічними вимогами до САРМ-С визначено що: “На шасі, двигун, спеціальне обладнання, яким комплектується САРМ-С обов’язково зазначається марка, модель, модифікація, найменування виробника із зазначенням технічних характеристик”.

Щодо технічних характеристик багатофункціонального інструменту рятувальника

17 лип. 18:14 Є відповідь
Підпункт 2.29. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до багатофункціонального інструменту рятувальника. Зазначені вимоги в своїй сукупності характерні лише для такого інструменту виробництва компанії Паратех. Жоден інший виробник не виготовляє інструмент, який відповідав би усім цим вимогам. Таким чином Замовником встановлено умови закупівлі, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Враховуючи викладене, з метою усунення порушень законодавства з питань публічних закупівель, просимо внести зміни до Тендерної документації в вищезазначеному підпункті.

Відповідь:

18 лип. 18:12

Вимоги щодо технічних характеристик багатофункціонального інструменту рятувальника для проникнення сформовані на підставі технічних характеристик постійно існуючого ринку багатофункціонального інструменту рятувальника для проникнення, які знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет. Відповідно Замовником в повній мірі дотримано вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Щодо технічних характеристик мобільної освітлювальної установки

17 лип. 18:17 Є відповідь
Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до мобільної освітлювальної установки. Зазначені вимоги в своїй сукупності характерні лише для такої установки виробництва компанії Паратех. Жоден інший виробник не виготовляє установки, які відповідали б усім цим вимогам. Так наприклад жоден виробник не виготовляє усатновки з вагою менше 7.6 кг. Таким чином Замовником встановлено умови закупівлі, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Враховуючи викладене, з метою усунення порушень законодавства з питань публічних закупівель, просимо внести зміни до Тендерної документації в вищезазначеному підпункті.

Відповідь:

18 лип. 18:14

Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 технічних вимог до Тендерної документації буде викладено у наступній редакції: “2.1 Мобільна освітлювальна установка в комплектації з АКБ, універсальним зарядним пристроєм (від бортової мережі та від мережі 220 В), щоглою та ременем для транспортування. - вага освітлювальної системи, не більше - 7,5 кг; - максимальний світловий потік в економ режимі, не менше - 1400 Люмен; - - максимальний світловий потік в основному режимі, не менше - 5300 Люмен; - клас захисту, не нижче – ІР 65; - час безперервної роботи без підзарядки в основному режимі, не менше – 3 год.; - час роботи без підзарядки в економному режимі, не менше — 8 год; - висота щогли в розкладеному стані, не менше – 170 см. - Тип АКБ - літій іонний Повинна бути забезпечена зарядка акумуляторних батарей від бортової мережі САРМ-С без використання зовнішнього джерела електричного струму”.

Щодо технічних характеристик мобільної освітлювальної установки

17 лип. 18:21 Є відповідь
Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до мобільної освітлювальної установки. Зазначені вимоги в своїй сукупності характерні лише для такої установки виробництва компанії Пелікан. Жоден інший виробник не виготовляє установки, які відповідали б усім цим вимогам. Так наприклад жоден виробник не виготовляє усатновки з вагою менше 7.6 кг. Таким чином Замовником встановлено умови закупівлі, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Враховуючи викладене, з метою усунення порушень законодавства з питань публічних закупівель, просимо внести зміни до Тендерної документації в вищезазначеному підпункті. Дана вимога є уточненням до попередньої.

Відповідь:

18 лип. 18:15

Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 Технічних вимог до Тендерної документації буде викладено у наступній редакції “2.1 Мобільна освітлювальна установка в комплектації з АКБ, універсальним зарядним пристроєм (від бортової мережі та від мережі 220 В), щоглою та ременем для транспортування. - вага освітлювальної системи, не більше - 7,5 кг; - максимальний світловий потік в економ режимі, не менше - 1400 Люмен; - - максимальний світловий потік в основному режимі, не менше - 5300 Люмен; - клас захисту, не нижче – ІР 65; - час безперервної роботи без підзарядки в основному режимі, не менше – 3 год.; - час роботи без підзарядки в економному режимі, не менше — 8 год; - висота щогли в розкладеному стані, не менше – 170 см. - Тип АКБ - літій іонний Повинна бути забезпечена зарядка акумуляторних батарей від бортової мережі САРМ-С без використання зовнішнього джерела електричного струму”.

Щодо технічних характеристик мобільної освітлювальної установки

17 лип. 18:21 Є відповідь
Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 Тендерної документації містить технічні вимоги до мобільної освітлювальної установки. Зазначені вимоги в своїй сукупності характерні лише для такої установки виробництва компанії Пелікан. Жоден інший виробник не виготовляє установки, які відповідали б усім цим вимогам. Так наприклад жоден виробник не виготовляє усатновки з вагою менше 7.6 кг. Таким чином Замовником встановлено умови закупівлі, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Враховуючи викладене, з метою усунення порушень законодавства з питань публічних закупівель, просимо внести зміни до Тендерної документації в вищезазначеному підпункті. Дана вимога є уточненням до попередньої.

Відповідь:

18 лип. 18:17

Підпункт 2.1. п. 2 р. VІІ додатку 2 Технічних вимог до тендерної документації буде викладено у наступній редакції: “2.1 Мобільна освітлювальна установка в комплектації з АКБ, універсальним зарядним пристроєм (від бортової мережі та від мережі 220 В), щоглою та ременем для транспортування. - вага освітлювальної системи, не більше - 7,5 кг; - максимальний світловий потік в економ режимі, не менше - 1400 Люмен; - - максимальний світловий потік в основному режимі, не менше - 5300 Люмен; - клас захисту, не нижче – ІР 65; - час безперервної роботи без підзарядки в основному режимі, не менше – 3 год.; - час роботи без підзарядки в економному режимі, не менше — 8 год; - висота щогли в розкладеному стані, не менше – 170 см. - Тип АКБ - літій іонний Повинна бути забезпечена зарядка акумуляторних батарей від бортової мережі САРМ-С без використання зовнішнього джерела електричного струму”.

Інформація про замовника

Назва:
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПРОЕКТІВ УКРАЇНИ
Код ЄДРПОУ:
37026967
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 03118, Київ, м. Київ, ВУЛИЦЯ ХОТІВСЬКА будинок 4 ЛІТЕРА "А"