Легкові автомобілі (НК 024:2019 - 35988 Автомобільна швидка допомога)

Запитання щодо закупівлі

вимоги до небулайзера

22 серп. 2019 22:34 Є відповідь
Шановний Замовнику! У Додатку 2 до тендерної документації встановлено вимоги до небулайзера (п. 3.5. Таблиці 10). Разом з цим, небулайзер з встановленими технічними характеристиками призначений для домашнього використання, що відповідно не може використовуватись у спеціалізованому санітарному транспорті екстреної медичної допомоги, що є предметом закупівлі, та не має ніякого відношення до введення лікарських засобів в аерозольній формі на етапі до госпіталізації і в процесі транспортування пацієнта. Враховуючи зазначене та те, що предметом даної процедури закупівлі є спеціалізований санітарний транспорт екстреної медичної допомоги, вважаємо за необхідне замінити вимоги до небулайзера, шляхом викладення вимог, встановлених у п. 3.5. Таблиці 10 Додатку 2 до тендерної документації, у редакції, що пропонується, а саме: «1. Повинен використовуватися для лікування захворювань дихальної системи шляхом ефективної доставки до бронхів та легень призначених лікарських засобів перетворених у аерозолі. 2. Повинен під’єднуватися до системи подачі дихальної суміші/кисню з одного боку та до конектору дихальної системи пацієнта з іншого боку. 3. Комплектація: - Небулайзер; - Трубка з’єднання з системою подачі суміші; - Т-образний конектор.». Внесення запропонованих змін дозволить Замовнику укомплектувати спеціалізований санітарний транспорт екстреної медичної допомоги, що є предметом цих торгів, небулайзерами, призначеними для використання саме у спеціалізованому санітарному транспорті екстреної медичної допомоги.

Відповідь:

27 серп. 2019 13:37

Медико-технічні вимоги до п.3.5. "Небулайзер" сформовані виключно на прохання медичного персоналу, який неодноразово стикався з проблемами надання медичної допомоги в екстремальних умовах, як у автомобілі екстреної медичної допомоги так і в домашніх умовах. Працівники служби ЕМД зобов'язані надавати меддопомогу за місцем знаходження хворого. У випадках надання допомоги особам, що мають порушення (гострі, хронічні, або у стадії загострення) виявляється неможливим розпилення препаратів для купіруювання нападів ядухи (до моменту доставки хворого до ввтомобіля ШМД) без небулайзеру. Тому, внесення запропонованих змін Скаржником є недоцільним.

Запитання, щодо гарантійної політики на базові авто.

23 серп. 2019 10:40 Є відповідь
Шановний Замовник, просимо Вас надати розяснення щодо гарантійного зобовязання на базові автомобілі. Чи буде достатнім підтвердження базової гарантії від Учасника (що може йти у розріз з гарантійною політикою офіційного представника виробника базових авто в Україні) чи офіційний представник авто (імпортер, дистрибютор) повинен підтвердити умови гарантійним листом? Якщо так, просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.

Відповідь:

27 серп. 2019 13:39

Доброго дня! Достатньо гарантійного листа від Учасника.

Щодо наявності кріплення 10G у дефібриляторі –моніторі із записом показників пацієнта

24 серп. 2019 09:53 Є відповідь
Щодо наявності кріплення 10G у дефібриляторі –моніторі із записом показників пацієнта Замовником у пункті 3.4. Додатку 2 до тендерної документації встановлено до дефібрилятора-монітора із записом показників пацієнта вимогу щодо наявності кріплення 10G. Разом з цим, ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD), а саме пунктом 4.5.9. встановлено, що усі особи та предмети без винятку, такі як медичні інструменти, устатковання та предмети, які звичайно розміщені в автомобілі швидкої медичної допомоги, повинні обмежуватися, встановлюватися або вкладатися, щоб запобігати їх неконтрольованому руху у напрямку вперед, назад, в поперечному та вертикальному напрямках, коли прискорення/гальмування об'єкта дорівнює 10 G. Пунктом 5.3 ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD) передбачено, що необхідно провести перевірку відповідності 4.5.9, при цьому ноші, медичні пристрої, стаціонарне устатковання повинні бути встановлені в серединному положенні з усіх можливих положень. Потрібно провести відповідну перевірку, її можна провести методом підрахунків, статичного чи динамічного випробовування залежно від конкретного технічного завдання. Метод перевірки повинен бути підтверджений уповноваженою особою. Примітка. Уповноважена особа, яка має підтверджувати відповідність згідно з 4.5.9 EN 1789, повинна: a) бути визнаною урядовими установами згідно зі статтею 14 Директиви 70/156/ЕЕС та компетентною у трьох сферах: статичних випробовувань, динамічних випробовувань та обчислюваннях для того, щоб оцінити, який метод придатний для перевірки цієї технічної проблеми; b) мати підтвердження для Директив 77/54/ЕЕС та 74/408/ЕЕС, у разі випробовувань на ударостійкість також для Директиви 96/79/ЕС. Чи правильно ми розуміємо, враховуючи вказані правила, встановлені ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD), що наявність сертифікату відповідності дефібрилятора EN 1789, виданого уповноваженою особою, є підтвердженням вимоги щодо наявності кріплення 10G?

Відповідь:

28 серп. 2019 12:08

Основним документом, що в Україні регламентується виробництво та комплектація автомобілів швидкої (невідкладної) медичної допомоги є стандарт ДСТУ 7032:2009. Цей стандарт є переклад європейського стандарту EN 1789:2007 Médical vehicles and their equipment - Road ambulances (Транспортні засоби медичні та їхнє устатковання. Автомобілі швидкої медичної допомоги) з окремими технічними відхилами. Європейський стандарт EN 1789:2007 був підготовлений Технічною Комісією ЄКС/ТК 239 «Рятувальні системи», секретаріат якої підпорядковується Німецькому інституту стандартизації (НІС). Та, безпосередньо наявні посилання до EN 1865. Стандарт EN 1865-1 визначає основні конструкції і вимоги до проектів для носилок та іншого обладнання для перевезення пацієнтів в дорожній машині швидкої допомоги. Стандарт EN 1789 визначає вимоги до проектування, випробувань, експлуатаційними характеристиками і оснащення дорожніх машин швидкої допомоги, які використовуються для транспортування і догляду за пацієнтами. У ньому викладені загальні вимоги до медичних пристроїв, які повинні використовуватися на машині швидкої допомоги і поза нею, поза структурою лікарні або клініки, а також в ситуаціях і умовах навколишнього середовища, які, звичайно, можуть значно відрізнятися від тих, які зазвичай зустрічаються в стандартних структурах. Значна увага і важливість приділяється вимогам відповідності як пристрої, так і його кріплення конструкції, яка повинна бути здатна утримувати пристрій і витримувати силу прискорення і уповільнення 10 G як в поздовжньому (назад, так і в прямому напрямку), поперечному (зліва до праворуч) і в вертикальному перепаді 10G, як зазначено у запиті. Дві норми пов'язані між собою, оскільки EN1865 вимагає, щоб медичні пристрої (наприклад, носилки, стільці тощо), якщо вони використовуються в машинах швидкої допомоги, повинні відповідати EN1789 у розділі 4.5.9. Цей розділ 4.5.9. норми EN1789, регулює систему фіксації швидкої допомоги, і вона повинна витримувати навантаження у 10G. Сертифікація у 10G може бути проведена уповноваженою особою органу сертифікації або виробником медичного обладнання при умові наявності власної лабораторії та дозволу на проведення відповідних випробувань.

Інформація про замовника

Назва:
КУ "Територіальне медичне об’єднання "Вінницький обласний центр есктреної медичної допомоги та медицини катастроф""
Код ЄДРПОУ:
36364624
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 21018, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Пирогова, буд. 46-А