Проведення експертної оцінки майна

Запитання щодо закупівлі

Питання для відповіді

20 серп. 10:41 Є відповідь
1 Питання. Розділом 5, п.2 необхідна наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. В Додатку 1 вказаний перелік обєктів, що будут підлягать оцінці. Копії договорів та актів треба готвувати по кожному пункту Додатку 1? 2 Питання. Пунтктом 6 тендерної документації передбачено надання листа (інформацію), отриманий(-у) за підписом уповноваженої особи Фонду державного майна України, що у Державному реєстрі оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності немає інформації про СОД та оцінювачів, які виконують оцінку, щодо: – порушень оцінювачами і СОД нормативно-правових актів з оцінки майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність; – рішень судів за фактами непрофесійної оцінки майна, що проведена оцінювачами або СОД; – фактів порушення оцінювачами або СОД обмежень щодо проведення оцінки майна, майнових прав, установлених законодавством України; – рецензій на звіти про оцінку майна, майнових прав, що класифікуються за такою ознакою: звіт про оцінку майна не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, є неякісним та (або) непрофесійним і не може бути використаний. Такий лист стосується взагалі за все існування компанії-оцінювача або за останній період ? Прохання сказати точну відповідь на це питання або внести зміни в Тендерну документацію.

Відповідь:

22 серп. 17:02

Питання 1: Готувати копії договорів/актів по кожному пункту Додатку 1 не вимагається. Необхідно надати документальне підтвердження досвіду виконання аналогічного(их) договору(ів) про надання послуг з експертної оцінки майна. Питання 2: Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності взагалі не має містити вищезазначену негативну інформацію про СОД (тобто лист Фонду державного майна України має стосуватися періоду з дати внесення до реєстру першої інформації про СОД по даний час).

Прохання усунути дискримінаційні вимоги у тендерній документації.

20 серп. 16:18 Є відповідь
Доброго дня. У п. 6 тендерної документації передбачається, що суб’єкт оціночної діяльності повинен надати листа (інформацію), за підписом уповноваженої особи Фонду державного майна України, що у Державному реєстрі оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності немає інформації про СОД та оцінювачів, які виконують оцінку, щодо: – порушень оцінювачами і СОД нормативно-правових актів з оцінки майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність; – рішень судів за фактами непрофесійної оцінки майна, що проведена оцінювачами або СОД; – фактів порушення оцінювачами або СОД обмежень щодо проведення оцінки майна, майнових прав, установлених законодавством України; – рецензій на звіти про оцінку майна, майнових прав, що класифікуються за такою ознакою: звіт про оцінку майна не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, є неякісним та (або) непрофесійним і не може бути використаний. По-перше, зазначена інформація запитується без урахування термінів, у той час, як Замовник, у своєму ж нормативному акті (підпункт 2 пункту 107 Постанови НБУ № 351 від 30.06.2016), що регламентує використання звітів про оцінку банками, передбачає строк три роки на протязі якого враховуються вищезазначені факти. По-друге, звертаємо вашу увагу, що Антимонопольний комітет України у своїх рішеннях, наприклад №8463-р/пк-пз від 01.12.2017 р. та №10054-р/пк-пз від 25.07.2019, неодноразово визнавав аналогічні вимоги дискримінаційними та вимагав від замовників прибрати подібні вимоги. Просимо врахувати наведену інформацію та внести зміни до тендерної документації.

Відповідь:

22 серп. 16:34

Зазначені умови тендерної документації передбачають надання документального підтвердження бездоганної професійної репутації учасника. Щодо термінів, то Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності взагалі не має містити вищезазначену негативну інформацію про СОД (тобто лист Фонду державного майна України має стосуватися періоду з дати внесення до реєстру першої інформації про СОД по даний час). Наведений запитувачем нормативно-правовий акт не регулює правовідносини, пов’язані із даною закупівлею.

Інформація про замовника

Назва:
Національний Банк України
Код ЄДРПОУ:
00032106
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 01601, Київська область, Київ, вул. Інститутська, 9