Протигази

Запитання щодо закупівлі

Усунення дискрімінаційної вимоги щодо гарантійного терміну зберігання

21 жовт. 13:59 Є відповідь
У Додатку 3 до тендерної документації (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики) гарантійний термін зберігання маски та фільтрувальної коробки вказана вимога про 20-ти річний термін зберігання, також Замовником заявлений до закупівлі вказани протигаз ГП-9 . Надайте будь ласка відповідь: якими саме нормативними чи технічними документами Замовник керується та вимагає 20-ти річний терміг гарантійного зберігання відносно протигазу ГП-9 ?

Відповідь:

22 жовт. 14:53

В технічних вимогах до предмета закупівлі вказано "Пропигаз ГП-9 або його еквівалент". Щодо питання терміну зберігання маски та фільтра, то він визначається Замовником та обумовлений економією держаних коштів у майбутньому, шляхом придбання протигазів із максимальним терміном зберігання фільтрувального елементу, а також захисної маски, що дасть можливість відтермінувати наступну закупівлю.

Щодо закупівлі державними установами продукції російського виробництва

22 жовт. 15:47 Є відповідь
У зв'язку з військово-політичною ситуацією в Україні, а також відносинами між Україною і Росією, яка офіційно визнана державою-агресором, закупівля виробів російського виробництва, які відносяться до товарів військового та подвійного призначення заборонена для імпорту на митну територію України. Згідно висновку та роз’яснення отриманого від Державної служби експертного контролю України № 1335/14-15 від 20.04.2015 року протигази відносяться до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання. Протигаз ГП-7 , ГП-9 складається з маски, фільтрувальної коробки, фляги, сумки. В разі, якщо підприємство заявлає себе вітчизняним виробником протигазів ГП-7, ГП-9 воно повино мати розроблені, затверджені та належним чином зареестровані відповідні технічні умови (ТУ) на виготовлення захисних масок, фільтрувальних коробок, фляг, сумок та мати сертифікати відповідності. На даний час протигази ГП-7 комплектуються фільтрувальними коробками російського виробництва, які не відповідають вимогам діючих державних стандартів, а саме не відповідають різьби фільтрувальних коробок (діаметр 40 мм. Крок різьби) предметів закупівлі ДСТУ EN 148-1. Відповідно до вимог ДСНС України фільтрувальні коробки, призначені для потреб цивільної оборони, повинні захищати від радіаційних, хімічних, біологічних, бойових отруйних речовин тощо. Для імпорту на митну територію України зазначених фільтрувальних коробок, необхідно отримання відповідної ліцензії від Міністерства Оборони країни виробника, а також отримання належним чином дозволу від Державної служби експертного контролю України. За період 2014-2018 років державними підприємствами, організаціями, установами було проведено безліч тендерів та електронних закупівель протигазів російського походження (протигаз ГП-7 та інші моделі). Просимо Вас звернути увагу на походження зазначених протигазів, кількість імпортованих виробів на митну територію України та кількість, якість, дату виробництва, термін придатності захисних масок, фільтрувальних елементів для протигазів реалізованих на внутрішньому ринку України. Вважаємо, що в разі закупівлі виробів російського походження, державні підприємства, організації, установи тощо поставлять себе в пряму залежність від російського виробника фільтрувальних елементів, та в майбутньому поставить під сумнів проведення сервісних та гарантійних робіт, а також ефективність використання державних цільових коштів.

Відповідь:

25 жовт. 14:28

Замовник здійснює закупівлю з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 №1644-VII, Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 №133/2017, Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02.05.2018 «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 14.05.2018 №126/2018. Замовник діючим законодавством не уповноважений здійснювати слідчі дії щодо правомірності обігу на території України тих чи інших складових предмету закупівлі. Будь-який учасник процедури закупівлі може запропонувати нам як Замовнику еквівалент зазначеного Товару. Закупівля здійснюється на засадах добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників за будь-якою ознакою чи обставинами, неупередженої оцінки тендерних пропозицій.

Порушення Звкону про публічні закупівлі

22 жовт. 16:02 Є відповідь
Зважаючи на те, що Замовник ігнорує питання та вимоги для усунення дискрімінайійних вимог , прописаних в Додатку 3 до тендерної документації "Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики", залишаємо за собою право звернутись повторно до АМПУ та в разі необхідності до суду згідно діючого законодавства України.Якщо Замовник наведе конкретнний приклад хоча б іще одного виробника данного виду продукції із гарантійним терміном зберігання- 20 років на маски та фільтрувальні коробки, із посиланням на офіційні джерела , то претензії знімаються атоматично. Економічна доцільність та порушення прав вільного ринку та вільної конкуренції-це різні речі.

Відповідь:

25 жовт. 14:30

Прошу Вас уважніше переглянути Ваші звернення. Замовник не проігнорував жодного Вашого запитання та надавав вам повні та розвернуті відповіді. Вся інформація, щодо закупівлі наведена у додатках.

Інформація про замовника

Назва:
Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» акціонерного товариства «Українська залізниця»
Код ЄДРПОУ:
40081258
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 01030, Київська обл., Київ, вул. І. Франка, 21