ДК 021:2015:45233142-6 — Ремонт доріг. Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-22 контрольно-пропускний пункт «Красна Талівка» - Луганськ на ділянці км 26+630 – км 43+430 у Луганській області

Запитання щодо закупівлі

Щодо досвіду виконання аналогічного договору

11 січ. 10:01 Є відповідь
Відповідно до додатку 3 до тендерної документації учасник закупівлі має надати документальне підтвердження досвіду виконання робіт (надання послуг) на автомобільних дорогах загального користування державного значення (міжнародні, національні чи регіональні) І, ІІ чи ІІІ категорії сумарно за будь-який період протягом останніх 5-ти років в обсязі не менше ніж 50 % від об’ємів основних робіт/послуг, передбачених технічним завданням (Обсяги в натуральних величинах зазначені у окремому файлі (Додаток 5) «Технічне завдання/дефектний акт.pdf». Шановні члени тендерного комітету, звертаємо Вашу увагу, що файл «Технічне завдання/дефектний акт.pdf» містить декілька сотень позицій. Просимо Вас конкретизувати та надати чіткі (зрозумілі) роз’яснення, які ж саме роботи/послуги є основними та які основні роботи/послуги у розмірі не менше ніж 50% від об’ємів технічного завдання учасник повинен підтвердити? Таке широке та абстрактне описання вимог до аналогічних договорів може стати приводом для зловживань та маніпулювань. В разі необхідності внесіть зміни до умов документації.

Відповідь:

11 січ. 14:03

Служба автомобільних доріг у Луганській області наголошує, що вимоги тендерної документації розроблено згідно методичної рекомендації зі складання тендерної документації на закупівлю робіт з проектування, будівництва (нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт) та послуг з поточного ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, розроблених у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та затверджених Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України. Всі перелічені роботи та послуги є важливими, технологічно пов’язаними і досвід їх виконання обов’язково необхідно документально підтвердити.

Щодо АБЗ

11 січ. 10:04 Є відповідь
Шановні члени тендерного комітету! Просимо Вас надати роз’яснення, чи може учасник закупівлі в разі відсутності власних (орендованих, лізинг) виробництв надати у складі тендерної пропозиції договір поставки асфальтобетонних сумішей та/або ЩМАС з Виробником/Постачальником, чий мобільний асфальтобетонний завод знаходиться наразі, наприклад, в іншій області, де його атестовано за фактичним місцезнаходженням, але який в разі здобуття перемоги на торгах буде гарантовано перебазовано до місця поблизу об’єкту за предметом закупівлі? А також чи може Учасник прорахувати транспортну схему, рахувати відстань перевезення асфальтобетону та час його транспортування, виходячи з місця, де Виробник/Постачальник планує встановити свій мобільний асфальтобетонний завод?

Відповідь:

11 січ. 13:57

Служба автомобільних доріг у Луганській області наголошує: Вимоги тендерної документації розроблено згідно методичної рекомендації зі складання тендерної документації на закупівлю робіт з проектування, будівництва (нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт) та послуг з поточного ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, розроблених у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та затверджених Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України. Щодо використання орендованого мобільного асфальтобетонного заводу, який наразі розміщений в іншому місті та атестований за фактичною адресою місцезнаходження, Учасник може прорахувати транспортну схему, відстань перевезення асфальтобетону та час його транспортування згідно ДБН В.2.3-4:2015 Зміна №1.

Щодо наявності працівників

11 січ. 10:18 Є відповідь
Тендерною документацією передбачено наступне: "...Мінімально-необхідна кількість персоналу повинна складати : Робітники –будівельники - 29 . Машиністи механізмів, водії автотранспорту та спецтранспорту – 20. Інженери (або інша особа яка виконує такі функції) - 1 Прораб (або інша особа яка виконує такі функції) - 1 Майстер (або інша особа яка виконує такі функції) - 3 Учаснику необхідно підтвердити наявність/залучення наступних працівників: інженери, виконавці робіт, майстри – у кількості, необхідній для виконання повного циклу робіт. оператори машин та механізмів, водії у кількості достатній для виконання обсягів закупівлі, але не менше обов’язкового мінімального складу техніки (зазначеного у додатку до Таблиці 1), дорожні робітники - у кількості, достатній для виконання обсягів закупівлі, відповідно до технологічних потреб...". Прохання уточнити посади "Робітники–будівельники", "дорожні робітники", "прораб" (в Класифікаторії професій такої посади не існує), "виконавці робіт". З метою недвозначного тлумачення учасниками вимог ТД, вимагаємо внесення змін таким чином, щоб кожен учасник міг надати інформацію щодо конкретної кількості та чіткої назви окремо визначеної посади певних працівників.

Відповідь:

11 січ. 13:56

Служба автомобільних доріг у Луганській області наголошує: Вимоги тендерної документації розроблено згідно Вимоги тендерної документації розроблено згідно методичної рекомендації зі складання тендерної документації на закупівлю робіт з проектування, будівництва (нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт) та послуг з поточного ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, розроблених у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та затверджених Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України. З метою прискорення темпів виконання робіт та раціонального використання робочого часу за розподілом трудовитрат при виконанні робіт з поточного середнього ремонту вказаної ділянки дороги та на підставі затвердженої кошторисної частини Замовником у вимогах тендерної документації було передбачено мінімально-необхідна кількість залучених робітників-будівельників, машиністів та водіїв автотранспорту, інженерів, прорабів, майстрів та підтвердження їхньої кваліфікації. Також згідно вимог тендерної документації до ціни тендерної пропозиції учасника мають бути надані підтверджуючі розрахунки коштів на відрядження працівників та розрахунки коштів на перевезення працівників будівельних організацій автомобільним транспортом.

Щодо наявності працівників (повторно)

11 січ. 15:18 Є відповідь
Якщо Замовник посилається на так звану (цитуємо дослівно) "методичну рекомендацію зі складання тендерної документації на закупівлю робіт з проектування, будівництва (нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт) та послуг з поточного ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, розроблених у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та затверджених Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України", то в тендерній документації повинна була міститись інформація з цього приводу. До речі, нами цей документ не знайдений в базах нормативних документів. Шановний Замовник, надайте посилання на цей нормативний акт з усіма реквізитами щодо затвердження, дати оприлюднення та набрання чинності. Шановний Замовник, надайте вичерпну інформацію щодо чітких назв посад, та, відповідно, кількості осіб за кожною позицією, усунувши протиріччя між першим та другим і третім абзацами під таблицею 7. Звертаємо Вашу увагу, що прораб - це "Производитель работ (прораб) відповідно до нормативного акту "Квалификационный справочник должностей руководителей, специалистов и других служащих (утвержден постановлением Минтруда РФ от 21 августа 1998 г. N 37)", що не має ніякого відношення до законодавства України.

Відповідь:

15 січ. 16:49

З метою забезпечення принципів економії, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів Державним агентством автомобільних доріг України на підставі Закону України «Про публічні закупівлі» для використання в роботі підприємствами, установами, організаціями, які входять до структури Укравтодору, при підготовці Тендерної документації розроблено методичні рекомендації з проектування, будівництва (нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт) та послуг з поточного ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування. Враховуючи вимоги пункту 29 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», Тендерна документація розробляється та затверджується Замовником і повинна містити переліки складових, визначених статтею 22 Закону «Про публічні закупівлі» Зміст інформації та умови у тендерній документації, визначаються замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи із специфіки предмета закупівлі. В Тендерній документації Учасник в складі Тендерної пропозиції повинен надати інформаційну довідку про наявність у Учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для виконання робіт (послуг) із зазначенням: найменування посад …., зокрема «прораб». Разом з тим Замовник в дужках також зазначив «або інша особа, яка виконує такі функції».

Уточнення вимог технічного завдання

13 січ. 16:05 Є відповідь
Просимо надати роз'яснення згідно технічного завдання: 1. Підготовчі роботи – не вказано кому передавати зрізану поросль (перевозка 80 км) 2. Водопропускні труби – куди перевозити сміття від розбирання з.б. (також не передбачено влаштування опалубки при улаштуванні підпірних стін) 3. Без проектної документації неможливо визначити правильність зазначених об’ємів. 4. Дорожній одяг: - фрезерування – питома вага фрезмата – от 2,07 т/м3 до 3,31 т/м3 (коефіцієнт 3,31 т/м3 – фізично не можливо); - присутній зайвий розлив після улаштування нижнього шару 10 см (перед ущільненням котками); - відстань перевезення матеріалів (асфальт, М20, фрезмат) – звідки (відстань до АБЗ та куди – передача фрезмата) – закладено 10 км; - при виготовленні суміші (ОМС – холодний ресайклінг) не враховано - в'яжуче (яке та кількість), а кількість складаючих (фрезмат, вода, цемент та суміш С-7) присутні в недостатньої кількості для виготовлення ОМС (крім того полученного при фрезерованні фрезмата меньше закладеного для виготовлення ОМС); - необхідно пересогласовувати бітум БНД-60/130 на емульсію ЕКШ-60; - при устройстві розливу в'яжучого на з'їздах – зазначен невірний коефіцієнт (від 3,0 до 8,0 л/м2) замість від 0,3 до 0,8 л/м2; - питома вага ЩМА-15 закладен в заданні 2,432 т/м3, а згідно норм – 2,52 т/м3; 5. Насипні узбіччя: передбачено перевезення грунта – звідки? Чи враховувати вартість грунту? Яка стаття витрат – дальність перевозки 80 км? Укріплення щебнем 10 см - який щебінь та дальність перевозки? 6. Установка дорожніх знаків и розмітка: - не вірно вказана робота - встановлення односторонніх знаків на одному стояку – хоча присутні и на дух стояках та двосторонні; - також вказані не порівнянні обсяги (довжина та кількість) розмітки и знаків – відносно довжини ділянок. Без схеми ОДР – даний розділ не можливо перевірити.

Відповідь:

16 січ. 17:04

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: Розбіжності та неточності технічного завдання які можуть бути при виконанні робіт, буде виправлено в процесі коригування проектно-кошторисної документації за необхідністю.

Уточнення вимог тендерної документації

13 січ. 16:09 Є відповідь
У тендерній документації вказано: мінімально-необхідна кількість персоналу повинна складати: робітники- будівельники -29. Але далі вказано, що учаснику необхідно підтвердити наявність/залучення наступних працівників: "...дорожніх робітників - у кількості, достатній для виконання обсягів закупівлі". Поясніть. Оскільки будуть виконуватися роботи з ремонту доріг, малося на увазі дорожні робітники замість робітники-будівельники?

Відповідь:

16 січ. 17:11

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: З’ясування понять дорожні робітники та робітники-будівельники необхідно шукати у класифікатору професій ДК 003:2010 зі змінами.

Щодо підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації

15 січ. 13:45 Є відповідь
Просимо Вас роз'яснити чи буде відповідати кваліфікаційним критеріям пропозиція Учасника, якщо на підтвердження наявності робітників-будівельників будуть запропоновані працівники наступних професій: - дорожні робітники; - асфальтобетонники; - бітумники; - монтажники з монтажу сталевих та залізобетоннихконструкцій; - електрозварники та/або електрогазозварники; - електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування. Дякуємо за відповідь!

Відповідь:

20 січ. 14:11

Так, буде відповідати кваліфікаційним критеріям пропозиція Учасника, якщо на підтвердження наявності робітників-будівельників будуть запропоновані працівники наступних професій: - дорожні робітники; - асфальтобетонники; - бітумники; - монтажники з монтажу сталевих та залізобетоннихконструкцій; - електрозварники та/або електрогазозварники; - електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання робіт

15 січ. 14:13 Є відповідь
Просимо вас надати роз'яснення щодо заповнення Таблиці 7 "Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання робіт" стосовно працівників робітничих професій. Якщо у працівника робітничої професії освіта тільки "Повна загальна середня" чи може Учасник не вказувати найменування учбового закладу та спеціальність? Питання пов'язано з тим, що при прийманні на роботу працівників з повною загальною середньою освітою, атестат про повну загальну середню освіту від них не вимагається. Дякуємо!

Відповідь:

16 січ. 16:58

На підтвердження інформації щодо наявності у Учасника працівників, яка міститься в довідці, йому необхідно, у складі тендерної пропозиції, надати копії трудових книжок (сторінка із даними працівника, та сторінка із зазначенням працевлаштування у Учасника), або копії наказів про призначення на посаду, або копії цивільно-правових угод з особами, що будуть задіяні Учасником під час виконання договору, або інших документів, які підтверджують інформацію щодо наявності відповідних працівників, зазначених у Довідці. Додатково на інженерно - технічних працівників (інженери, виконроби, майстри, геодезисти та ін.), перерахованих в довідці, Учасник повинен надати скан-копії дипломів про закінчення учбових закладів. Для інженерно-технічних працівників обов’язкова наявність вищої або неповної вищої освіти з кваліфікацією «будівельник», «інженер-будівельник» тощо за спеціальністю пов’язаною з будівництвом, експлуатацією і ремонтом автомобільних доріг, мостів і аеродромів, це може бути «Автомобільні дороги» тощо. Загальний стаж роботи у дорожньому господарстві має становити не менше 2-х років. У таблиці необхідно вказувати освіту всіх залучених працівників, але документи про освіту некваліфікованого персоналу (дорожніх робітників), що буде зазначений у таблиці додавати не потрібно.

Інформація про наявність лабораторії

15 січ. 16:09 Є відповідь
Відповідно до Додатку № 3 Тендерної Документації, а саме “ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАЯВНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЇ” для документального підтвердження наявності вимірювальної(-их) лабораторії(-й) Учасник повинен надати документ, що підтверджує право власності (оренди та/або право власності на приміщення, обладнання та устаткування; наявність в штаті або залучених спеціалістів) на вимірювальну(-і) лабораторію(-ї) Учасника або копія чинного договору з усіма додатками та невід’ємними частинами до договору залучення сторонньої(-іх) вимірювальної(-их) лабораторії(-й) Учасником з наданням документу, що підтверджує право власності на вимірювальну(-і) лабораторію надавача послуг, та документи, які підтверджують сертифікацію (атестацію) вимірювальної лабораторії та додатки до них. Просимо Вас надати перелік документів, що підтверджують право власності на вимірювальну(-і) лабораторію надавача послуг за договором.

Відповідь:

20 січ. 16:20

У разі, якщо лабораторія є стаціонарною - надається свідоцтво на право власності на будівлю/споруду та довідка власника про балансову приналежність обладнання такої лабораторії (із зазначенням основних вимірювальних комплексів). У разі, якщо лабораторію смонтовано у пересувному виконанні (причіп, на базазі автотранспортного засобу, тощо) - надається свідоцтво про держ. реєстрацію транспортного засобу, або причіпу та довідка власника про балансову приналежність обладнання такої лабораторії (із зазначенням основних вимірювальних комплексів)

Наявність АБЗ та техніки

16 січ. 19:03 Є відповідь
Чи може учасник, який придбав нову мобільну асфальтозмішувальну установку, та може підтвердити її наявність та право власності на неї, показати договір оренди бази, де він планує її змонтувати та надати гарантійний лист про намір її там розмістити у разі перемоги? Чи може учасник на техніку, яка придбана, але ще не встановлена на облік показати інші документи, підтверджуючі її наявність?

Відповідь:

21 січ. 14:54

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: Учасник, який придбав нову мобільну асфальтозмішувальну установку та може підтвердити її наявність та право власності на неї, також може показати договір оренди бази, де він планує її змонтувати та надати гарантійний лист про намір її там розмістити у разі перемоги. Наявність техніки підтверджується згідно вимог тендерної документації.

Уточнення вимог тендерної документації

17 січ. 13:53 Є відповідь
Добрий день! Просимо уточнити, чи необхідно надати цінову пропозицію (Договірну ціну) на стадії подання тендерної пропозиції?

Відповідь:

21 січ. 15:21

Відповідно до р. ТД «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» п.1 «Після аукціону Учасник, у якого за результатами аукціону склалася найменша ціна пропозиції, протягом 2 –х робочих днів від дня проведення аукціону надає Замовнику через електронну систему закупівель у файлі програми АВК-5 або аналогічної, що передбачена для виконання розрахунків будівельними стандартами України, та скан. копію документів на погодження, а саме: - розрахунок ціни пропозиції, приведений у відповідність до показників за результатами аукціону на суму останнього (переможного) раунду; - заповнену тендерну пропозицію на суму переможного раунду, (згідно з додатком № 11); Учасник на стадії подання тендерної пропозиції не повинен подавати цінову пропозицію (Договірну ціну) , цю інформацію надає лише переможець аукціону.

Наявність АБЗ

17 січ. 14:22 Є відповідь
Просимо Вас надати роз’яснення, чи може учасник закупівлі в разі відсутності власних (орендованих, лізинг) виробництв надати у складі тендерної пропозиції договір поставки асфальтобетонних сумішей та/або ЩМАС з Виробником/Постачальником, чий мобільний асфальтобетонний завод знаходиться наразі, наприклад, в іншій області, де його атестовано за фактичним місцезнаходженням, але який в разі здобуття перемоги на торгах буде гарантовано перебазовано до місця поблизу об’єкту за предметом закупівлі? А також чи може Учасник прорахувати транспортну схему, рахувати відстань перевезення асфальтобетону та час його транспортування, виходячи з місця, де Виробник/Постачальник планує встановити свій мобільний асфальтобетонний завод?" Просимо Вас надати чітку відповідь "ТАК чи НІ" на запитання: "Чи може Учасник закупівлі в разі відсутності власних (орендованих, лізинг) виробництв надати у складі тендерної пропозиції договір поставки асфальтобетонних сумішей та/або ЩМАС з Виробником/Постачальником, чий мобільний асфальтобетонний завод знаходиться наразі, наприклад, в іншій області, де його атестовано за фактичним місцезнаходженням, але який в разі здобуття перемоги на торгах буде гарантовано перебазовано до місця поблизу об’єкту за предметом закупівлі?

Відповідь:

21 січ. 14:37

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: Так, Учасник закупівлі може в разі відсутності власних (орендованих, лізинг) виробництв надати у складі тендерної пропозиції договір поставки асфальтобетонних сумішей та/або ЩМАС з Виробником/Постачальником, чий мобільний асфальтобетонний завод знаходиться наразі, наприклад, в іншій області, де його атестовано за фактичним місцезнаходженням, але який в разі здобуття перемоги на торгах буде гарантовано перебазовано до місця поблизу об’єкту за предметом закупівлі. Також Учасник може прорахувати транспортну схему, рахувати відстань перевезення асфальтобетону та час його транспортування, виходячи з місця, де Учасник планує встановити орендований мобільний асфальтобетонний завод, за умови підтвердження наявності матеріально-технічної бази у Луганській області. Надання гарантійного листа у цьому випадку є обов’язковим.

ІНФОРМАЦІЯ про перелік матеріально-технічної бази (ТАБЛИЦЯ 2)

17 січ. 15:27 Є відповідь
В підтвердження інформації викладеної в довідці Учасник надає: - завірені копії дійсних та чинних, протягом всього строку* виконання договору про закупівлю, договорів: оренди (лізингу), суборенди та ін. (*договори, що посвідчують право користування: оренди (лізингу), суборенди та ін. на всі вказані у довідках транспортні засоби, будівельні машини та механізми, обладнання та устаткування, надані Учасником у складі тендерної пропозиції, мають бути укладені на строк, що дорівнює або перевищує строк виконання договору про закупівлю, або містити умови про можливість його пролонгації, у разі якщо його строк менше строку договору про закупівлю, на строк виконання робіт (послуг); - акти приймання-передачі Учаснику таких об’єктів до договорів (у разі, коли вимогами чинного законодавства України та/або умовами зазначених договорів передбачено їх складання). Ця вимога є недоречною! Просимо Вас внести зміни до тендерної документації, де передбачити документальне підтвердження наявності матеріально-технічної бази (виробничих баз, офісних приміщень, тощо), а не наявності транспортних засобів, машин та механізмів і т.д.

Відповідь:

21 січ. 13:46

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям встановлюючи критерій - наявність обладнання та матеріально-технічної бази. У розумінні Великого тлумачного словника сучасної української мови» (ВТССУМ) та оновленого «Словника української мови у 20 томах» у публікації 2010 року, обладнання це сукупність механізмів, приладів, пристроїв і т. ін., необхідних для чого-небудь. Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповід-ність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації.

Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання робіт (повторне запитання)

17 січ. 15:41 Є відповідь
Просимо вас надати чітку відповідь щодо заповнення Таблиці 7 "Довідка про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання робіт" стосовно працівників робітничих професій. Якщо у працівника робітничої професії освіта тільки "Повна загальна середня" чи може Учасник не вказувати найменування учбового закладу, а саме найменування школи? Те, що потрібно зазначити вид освіти, ми розуміємо. Дякуємо!

Відповідь:

21 січ. 15:07

Так, Учасник може не вказувати найменування учбового закладу, а саме: найменування школи стосовно працівників робітничих професій, можна зазначити освіту, наприклад: середня та ін.

ІНФОРМАЦІЯ про наявність досвіду виконання аналогічного(них) договору(ів) (ТАБЛИЦЯ 4)

17 січ. 17:05 Є відповідь
В колонці №7 Таблиці 4 "ІНФОРМАЦІЯ про наявність досвіду виконання аналогічного(них) договору(ів)" Учасники повинні вказати дату підписання акту приймання-передачі. Просимо роз'яснити, який саме документ мається на увазі? Акт прийняття робіт з поточного ремонту (Додаток Б, СОУ 42.1-37641918-128:2019) чи інший документ?

Відповідь:

21 січ. 14:07

Мається на увазі копії актів приймання робіт відповідно СОУ 42.1-37641918-128:2019 (додаток Б). У зв’язку з технічною помилкою, Замовником будуть внесені зміни до тендерної документації

Підтвердження інформації щодо наявності транспортних засобів, машин, механізмів, обладнання та устаткування

17 січ. 17:33 Є відповідь
Просимо надати роз'яснення: який пакет документів необхідно надати у разі залучення машин та механізмів на підставі договору про надання послуг, виконавець за яким зобов'язується надавати послуги із використанням орендованих у власника машин та механізмів.

Відповідь:

21 січ. 13:35

Незрозуміле питання. Запитувача цікавить пояснення щодо пакету документів у разі залучення машин та механізмів на підставі договору про надання послуг чи пакет документів у разі залучення машин та механізмів на підставі договору оренди машин та механізмів? Замовником у Додатку 3 до тендерної документації передбачено: Якщо транспортні засоби, будівельні машини, механізми, обладнання та устаткування – не є власністю Учасника, а залучені, то Учасником на всі вказані у довідці, транспортні засоби, будівельні машини, механізми, обладнання та устаткування, додатково подаються: - завірені копії дійсних та чинних, протягом всього строку* виконання договору про закупівлю, договорів: оренди (лізингу), суборенди та ін. (*договори, що посвідчують право користування: оренди (лізингу), суборенди та ін. на всі, вказані у довідках транспортні засоби, будівельні машини та механізми, обладнання та устаткування, надані Учасником у складі тендерної пропозиції, мають бути укладені на строк, що дорівнює або перевищує строк виконання договору про закупівлю, або містити умови про можливість його пролонгації, у разі якщо його строк менше строку договору про закупівлю, на строк виконання робіт (послуг); - акти приймання-передачі Учаснику таких транспортних засобів, будівельних машин, механізмів, обладнання та устаткування, до договорів (у разі, коли вимогами чинного законодавства України та/або умовами зазначених договорів передбачено їх складання); - оригінал листа-підтвердження орендодавця, лізингодавця або іншої особи, яка зазначена у відповідному договорі, щодо не заперечення використання його машин, механізмів, обладнання та ін. для виконання робіт (надання послуг) Учасником за предметом закупівлі на весь термін робіт (послуг). На підставі вищенаведеного, Замовником передбачено перелік документів як за договором оренди так і ін., тобто мається на увазі також і за договором про надання послуг.

Кошти на покриття ризиків.

17 січ. 17:38 Є відповідь
Пунктом 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації замовника зазначено, що до ціни тендерної пропозиції учасника мають бути надані підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни у відповідності до ДСТУ та СОУ з урахуванням змін та доповнень, зокрема кошти на покриття ризику всіх учасників здійснення робіт у розмірі 2%. Ціна тендерної пропозиції учасника торгів має бути розрахована відповідно до Державних стандартівУкраїни (ДСТУ), Державних будівельних норм (ДБН), Стандартів організації України (СОУ) з урахуванням змін та доповнень. Відповідно до п. 6.2.10 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 для динамічної ціни кошти на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт, як правило, не враховуються. Кошти на покриття ризику всіх учасників здійснення робіт у розмірі 2% враховується в інвесторській кошторисній документації відповідно до п. 5.22 СОУ 42.1-37641918-085:2018. Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.

Відповідь:

21 січ. 15:23

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: Вашу вимогу взято до уваги. Замовником будуть внесені зміни до тендерної документації.

Технічні характеристики машин та механізмів.

17 січ. 17:39 Є відповідь
Додатком № 3 до тендерної документації передбачений мінімальний перелік машин та механізмів, які учасник повинен залучити для виконання умов закупівлі. При цьому перелік містить чіткі технічні характеристики до деяких видів техніки. У зв’язку з чим просимо роз’яснити, з якою метою до мінімального переліку техніки включені технічні характеристики (відповідно до інвесторського кошторису) та чи буде вважатися замовником: автомобіль-самоскид вантажопідйомністю 20 т, 25 т, 30 т еквівалентом автомобілю-самоскиду вантажопідйомністю 15 т; електростанція пересувна, потужність 7кВт, 10 кВт еквівалентом електростанції пересувній 4 кВт; бульдозери, потужністю 96 кВт (130 к.с.), 118 кВт (160 к.с.), 121 кВт (165 к.с.), 132 кВт (180 к.с.) еквівалентом бульдозерам потужністю 79 кВт (108 к.с.) тощо? Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.

Відповідь:

21 січ. 15:02

У Додатку 3 тендерної документації зазначено обов’язковий мінімум придатної до експлуатації спеціальної техніки (автомобілі, машини, механізми), яку Учасник повинен залучити та підтвердити залучення для виконання умов закупівлі, з переліком машин та механізмів та- (або еквівалент), характеристики яких не повинні бути меншими ніж зазначено.

Показники загальновиробничих та адміністративних витрат.

17 січ. 17:40 Є відповідь
Пунктом 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації замовника зазначено, що до ціни тендерної пропозиції учасника мають бути надані підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни у відповідності до ДСТУ та СОУ з урахуванням змін та доповнень, зокрема: - розрахунок показника загальновиробничих витрат виконаний розрахунково-аналітичним методом та розрахунок вартості загальновиробничих витрат до ціни тендерної пропозиції в межах усереднених показників; - розрахунок показника адміністративних витрат організації, виконаний розрахунково-аналітичним методом та розрахунок вартості адміністративних витрат до ціни конкурсної пропозиції в межах усереднених показників. З формулювання вимоги тендерної документації незрозуміло, чи то учасник має розрахувати показники загальновиробничих та адміністративних витрат в межах усереднених показників, чи то врахувати усереднені показники при розрахунку договірної ціни. Просимо уточнити ці вимоги тендерної документації. Крім того, відповідно до умов чинних нормативних документів з ціноутворення усереднені показники враховується тільки на стадії складання інвесторської кошторисної документації та слугують орієнтиром і можуть використовуватися замовником для співставлення із витратами, розрахованими підрядною організацією та у випадку перевищення зазначених показників, розрахованих підрядником розміру показників, врахованих інвесторським кошторисом, ця різниця може компенсуватися за рахунок коштів на покриття ризику, коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами.

Відповідь:

21 січ. 14:44

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє: Буде внесено зміни до тендерної документації.

ІНФОРМАЦІЯ про перелік транспортних засобів, основних будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо (ТАБЛИЦЯ 1)

17 січ. 18:03 Є відповідь
Просимо роз'яснити, що мається на увазі під термінами "Назва" та "Тип" зазначених у таблиці 1. У свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів, будівельних машин та механізмів зазначається назва (найменування) АБО тип транспортного засобу, будівельної машини чи механізму, в залежності від Уповноваженого органу, що видав свідоцтво про реєстрацію. Вимога щодо зазначення назви та типу є некоректною, бо ці поняття є синонімами в цьому випадку. Тому, просимо Вас надати детальне роз'яснення щодо заповнення колонок із зазначенням назви та типу. Або внести зміни до тендерної документації, якими виключити вимогу щодо зазначення назви або типу.

Відповідь:

21 січ. 15:39

Служба автомобільних доріг у Луганській області інформує що таблиця 1, Додатку 3 є обов’язковою для заповнення та передбачає графи: Графа 2 «Назва» - в графі вказується класифікація ремонтно-будівельної техніки за його основним призначенням, наприклад «Дорожня техніка». Графа 3 «Тип/марка/модель,рік випуску.» - в графі вказується технічні данні транспортного засобу окремої категорії, наприклад «Асфальтоукладач на гусеничному ходу/Vogele,/Super 1800-2/2012 р.в.

Оформлення тендерної пропозиції

17 січ. 18:52 Є відповідь
Відповідно до Додатку №3 ТД: В підтвердження інформації, зазначеної в довідці, Учасник надає ПОСВІДЧЕНІ ВІДПОВІДНО ДО УМОВ тендерної документації копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, будівельних машин та механізмів...... Якщо транспортні засоби, будівельні машини, механізми, обладнання та устаткування – не є власністю Учасника, а залучені, то Учасником на всі вказані у довідці, транспортні засоби, будівельні машини, механізми, обладнання та устаткування, додатково подаються: - ЗАВІРЕНІ КОПІЇ дійсних та чинних, протягом всього строку* виконання договору про закупівлю, договорів....... , аналогічні вимоги щодо надання інших документів. В той же час тендерна документація не містить жодних умов щодо посвідчення або завірення копій документів!!! Просимо видалити вимогу щодо завіренння та посвідчення копій документів та надати можливість Учасникам надавати скан-копії з оригіналів документів, за винятком тих документів, які не можуть бути в Учасника в оригіналі (наприклад, дипломи про закінчення учбових закладів).

Відповідь:

22 січ. 15:44

Відповідно до Додатку 1, що є невід’ємною частиною Тендерної документації Замовник передбачив наявність підпису керівника або уповноваженої особи Учасника - юридичної особи, фізичної особи – підприємця, завірені печаткою (при наявності) в якості завірення ВІДОМОСТЕЙ ПРО УЧАСНИКА. Відомості про учасника є загально ознайомлювальним документом, що передує усім іншим, що розміщуються ним на сторінці закупівлі на підтвердження його тендерної пропозиції і повинні бути також завірені відповідним чином (підпис керівника або уповноваженої ним особи, та завірення печаткою (за наявності) ). Відповідно до п. 1 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції «Учасник, в порядку передбаченому для процедури електронних закупівель, забезпечує наявність документів, передбачених цією документацією. Підпис керівника або представника, або фізичної особи підприємця та передбачають підтвердження справжності інформації, що надається та копій документів. Разом з тим, Замовник наголошує, що його вимога щодо завірення Учасником документів підписом керівника або уповноваженої ним особи не є процедурою, яка потребує фінансових втрат Учасника, звернення до органів юстиції чи нотаріату, або такою, що будь яким чином звужує коло можливих учасників, або обмежує їх охоронювані законом права та інтереси та ніяким чином не є обтяжливою для Учасника. Відповідно до вищенаведеного, враховуючи нікчемність вимоги Учасника Замовник залишає її без задоволення.

Інформація про замовника

Назва:
Служба автомобільних доріг у Луганській області
Код ЄДРПОУ:
25903424
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 93400, Луганська область, Сєвєродонецьк, вул. Гагарина, буд. 70