15830000-5 Цукор і супутня продукція (Цукор пісок, цукрова пудра)

Запитання щодо закупівлі

Щодо змісту тендерної документації

16 січ. 23:42 Є відповідь
Доброго вечора! Під час ознайомлення із вимогами тендерної документації було виявлено ряд невідповідностей щодо її змісту. Просимо надати пояснення та внести відповідні зміни згідно норм чинного законодавства. Відповідно до абз.3 ч.3 ст.17 Закону замовник НЕ ВИМАГАЄ від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої статті 17. Відповідно до вашої тендерної документації дана норма Закону не є дотриманою. Згідно абз.1 ч.3 ст.17 замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Просимо надати пояснення щодо п.4.1.1 ч.1 розділу IV. Подання та розкриття тендерних пропозицій ТД. Як розуміти?Цитуємо : 4.4. строк поставки товарів: до 31.12.2019 року. Чим аргументована вимога ТД : надати копію протоколів, що підтверджують відсутність ГМО???Який нормативним документом регулюється ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ отримання даного документу????? Дана вимога є обмеженням кола учасників (порушення принципів закупівель), адже спеціальне отримання протоколів, що підтверджують відсутність ГМО є досить вартісним для участі у закупівлі. Даний документ логічніше вимагати у постачальника при поставці товару, а не в усіх учасників під час подачі тендерних пропозицій. Отож, з метою дотримання принципів закупівель просимо внести зміни та виключити даний документ із переліку, що мають містити тендерні пропозиції учасників закупівлі. Незрозуміла ситуація з документом «Лист-гарантія про відсутність підстав для відмови замовником учаснику в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»» - відсутнє посилання по ТД на даний документ та не вказано на ньому, що він є додатком до ТД (документ, який міститься на останній сторінці ТД). Окрім цього у п.3.5.5. зазначається наступне: «Гарантійний лист У ДОВІЛЬНІЙ ФОРМІ, про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, що визначені у ч. 1 та ч.2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». То як учасникам правильно підтверджувати відсутність підстав для відмови замовником учаснику в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» щоб це не призвело до їх відхилення??? Адже вимоги тендерної документації містять ризики відхилення тендерних пропозицій через не точність та суперечливість одна одній. При внесенні змін до ТД рекомендуємо заповнити зі своєї сторони шапку та реквізити у проекті договору, адже Ви вимагаєте надати учасникам заповнений договір і як вони мають заповнити ваші дані чи потрібно робити відповідне звернення (у такому разі це уже порушення принципів закупівель)?

Відповідь:

17 січ. 15:58

Шановний учасник! 1) Внесено зміни в тендерну документацію, а саме: - пп 4.4 п4 Розділу I Загальні положення Строк поставки товарів: “31.12.2019 року” замінено на 31.12.2020 року.   Звертаємо Вашу увагу, що документ «Лист-гарантія про відсутність підстав для відмови замовником учаснику в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» в тендерній документації - відсутній. Звертаємо Вашу увагу, що учасники підтверджують відсутність підстав для відмови замовником учаснику в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» - згідно  п.3.5.5. Тендерної документації, де зазначається наступне: «Гарантійний лист у довільній формі, про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, що визначені у ч. 1 та ч.2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». 2) вимога тендерної документації: надати копію протоколів, що підтверджують відсутність ГМО встановлена на підставі ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі” та на підставі Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” ( в чинній редакції). Тендерна документація не містить вимог обов'язкового отримання протоколу ГМО, отже не обмежує коло учасників і не порушує принципів закупівлі. Також звертаємо Вашу увагу, що тендерна документація не містить вимог, що до спеціального отримання протоколу щодо підтвердження відсутності ГМО та не містить вимог щодо сплати отримання даного протоколу. 3) Також звертаємо Вашу увагу, що згідно тендерної документації п.3 пп 6.3.2 розділу VІ “У складі тендерної пропозиції учасник повинен надати заповнений проект договору”.

по досвіду

17 січ. 22:12 Є відповідь
Чому по досвіду виконання аналогічного(их) договору (ів) у тендерній документації прописано дві різні вимоги (п.3.5.2 та п.3.5.4)??? З якою метою Замовник ухиляється від внесення змін та приведення ТД у відповідність?

Відповідь:

22 січ. 19:26

Вимоги встановлені в п3.5.2 та п 3.5.4 розділу ІІІ тендерної документації стосуються всіх Учасників закупівлі, крім того звертаємо Вашу увагу, що ДОСВІД ВИКОНАННЯ аналогічного договору і НАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ УМОВ аналогічних договорів це різні за змістом визначення на підтвердження яких Учасники мають надати ті чи інші документи.

Щодо змісту тендерної документації

18 січ. 10:34 Є відповідь
Шановний замовник!Ознайомившись із вашими попередніми відповідями, складається враження, що Ви взагалі не читали свою ж тендерну документацію. Щодо копій протоколів, що підтверджують відсутність ГМО, які учасник повинен надати у складі пропозиції. Ваша попередня відповідь була не по суті питання, що задавалося. Отримання протоколу, що підтверджують відсутність ГМО не є обов’язковим згідно норм чинного законодавства для отримання часникам, які здійснюють торгівлю продуктами харчування. Даний документ береться на окрему партію товару. А тому, для того, щоб взяти участь у Ваших торгах, потрібно замовити дороговартісні протоколи не знаючи чи виграєш чи програєш по торгах. Де ж логіка??? Вимога прописана під «свого» учасника, який поробив дані протоколи і тим самим обмежується конкуренція. Замовнику, а навіщо вам протоколи що підтверджують відсутність ГМОна партію товару, який уже постачався? Ще раз запитуємо, чи не логічніше вимагати даний документ при поставці товару особисто вам???

Відповідь:

22 січ. 19:26

Вимога тендерної документації: надати копію протоколів, що підтверджують відсутність ГМО встановлена на підставі ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі” та на підставі Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” ( в чинній редакції), та в зв'язку з специфікою роботи підприємства. Тендерна документація не містить вимог обов'язкового отримання протоколу ГМО Учасниками, отже не обмежує коло учасників і не порушує принципів закупівлі. Також звертаємо Вашу увагу, що тендерна документація не містить вимог, що до спеціального отримання Учасниками протоколу щодо підтвердження відсутності ГМО та не містить вимог щодо сплати Учасниками отримання даного протоколу.

Інформація про замовника

Назва:
КП "Меридіан"
Код ЄДРПОУ:
13306232
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 21018, Вінницька область, М. ВІННИЦЯ, МАТРОСА КОШКИ БУД. 30