Послуги з продажу авіаквитків для примусового видворення іноземців-правопорушників за межі України (код ДК 021:2015 - 60410000-5 - "послуги з регулярних авіаційних перевезень")

Запитання щодо закупівлі

обмеження конкуренції

1 серп. 21:30 Є відповідь
У розділі Кваліфікаційні критерії в частині наявності матеріально технічної бази висувається вимога щодо наявності у Учасника власних чи орендованих приміщень (офісів з продажу авіаквитків) в регіоні розташування Замовника. Вважаємо, що дана вимога прописана під конкретного учасника. Вкотре, зазначаємо, що встановлення такого положення в тендерній документації, суттєво обмежує можливість взяти участь у торгах інших учасників, які мають багаторічний досвід роботи у даній сфері. Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» відсутні обмеження щодо місцезнаходження учасника. Таким чином, вважаємо, що встановлення такого положення є незаконним та порушує права потенційних учасників торгів. Згідно з частиною третьою статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки дані положення тендерної документації не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними. Виходячи з вищевикладеного вимагаємо виключити дискримінаціюну вимогу про місцезнаходження учасника з тендерної документації.

Відповідь:

5 серп. 10:47

Тендерний комітет військової частини 1493 розглянув запитання до процедури UA-2020-07-31-001665-a, завантажене учасником закупівлі 01 серпня 2020 року об 21:30 к.ч. та повідомляє наступне: Вимога, яка передбачена тендерною документацією замовника, щодо наявності в Учасника власних чи орендованих приміщень (офісів з продажу авіаквитків), в тому числі і в регіоні розташування Замовника не є дискримінаційною та ні в якому разі не обмежує конкуренцію і ніяким чином не суперечить вимогам чинного законодавства України, в тому числі і статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Зокрема, стаття 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає право і обов’язок замовників на встановлення кваліфікаційних критеріїв, в тому числі і наявності обладнання та матеріально-технічної бази. Зважаючи на те, що придбання авіабілетів буде здійснюватися для особливої категорії пасажирів, а саме іноземців-правопорушників (незаконних мігрантів), щодо яких судом прийнято рішення про примусове видворення за межі України, враховуючи специфіку процесу їх видворення, обмежений строк бронювання та доставки квитків, замовником і були внесені відповідні вимоги у тендерну документацію. З метою забезпечення виконання учасниками комплексу послуг технічного завдання (Додаток 3 до тендерної документації) та реалізації вимог, передбачених тендерною документацією, в тому числі можливостей замовника здійснювати реєстрацію вхідної кореспонденції (замовлення) з отриманням вхідного номера та вирішення питань, спорів в будь-який час на протязі будь-якого робочого дня, коли у цьому виникає потреба та протягом дії виконання зобов’язань за договором, замовником і передбачено наявність офісу(-ів) в регіоні замовника. Зазначена вимога ніяким чином не дискримінує потенційних учасників, а навпаки передбачена та обумовлена потребою замовника в постійній комунікації із майбутнім постачальником послуг для реалізації прав та виконання обов’язків за майбутнім договором та не суперечить чинному законодавству. Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), тендерна документація може містити інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити відповідно до чинного законодавства.

Інформація про замовника

Назва:
Військова частина 1493 (Чопський прикордонний загін)
Код ЄДРПОУ:
14321707
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 89502, Закарпатська область, Чоп, Закарпатська область, місто Чоп, вулиця Головна, 55 А (відділ забезпечення)