ДК 021:2015: 33110000-4 – Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Стаціонарна ангіографічна рентгенівська система цифрова)

Запитання щодо предметів закупівлі

Дотримання норми Законодавства

29 вер. 10:58 Є відповідь
Шановний Замовник! Законом України № 532-IX від 17.03.2020 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету", а саме підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення", пунктом 38 (1) передбачено: «звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України медичних товарів, що закуповуватимуться за кошти державного бюджету особою уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я» – і такою особою відповідно до Постанови КМУ являєтесь Ви – Державне Підприємство "Медичні закупівлі України". Дана закупівля виконується за рахунок коштів державного бюджету в рамках виконання бюджетної програми “Придбання обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками” та постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 613 “Про виділення коштів для закупівлі обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах”. Очікувана вартість оголошеної процедури закупівлі включає податок на додану вартість - 180`000`000.00 грн. (з ПДВ), в якій і умовами тендерної документації та ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ чітко вимагається з врахуванням ПДВ. Відповідно до вищевикладеного - Ви проводите закупівлю з порушенням діючих нормативних актів і провокуєте потенційного учасника на порушення Закону та в подальшому при виконанні умов Договору на штрафні санкції з боку фіскальних органів. Надайте будь-ласка роз’яснення щодо даного питання для уникнення суперечностей та дотримання чинного законодавства.

Відповідь:

2 жовт. 12:40

Добрий день! Повідомляємо, що Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 71, відповідно до якого тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 затверджено Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Оскільки у вказаному Переліку відсутня позиція «Стаціонарна ангіографічна система для використання в інтервенційній кардіології та загальній ангіографії (НК 024:2019:37623 Система рентгенівська ангіографічна стаціонарна, цифрова)», то для такого предмету закупівлі пільга щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість не застосовується. Принагідно зазначаємо, що перелік лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються на виконання відповідних угод (договорів), укладених особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я за напрямами використання бюджетних коштів у 2020 році, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2020 р. № 350. Таким чином, положення пункту 38¹ підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України Кабінет Міністрів розповсюджуються на групи товарів, включені саме до Переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2020 р. № 350.

Інформація про замовника

Назва:
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ"
Код ЄДРПОУ:
42574629
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 01601, м. Київ, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 7