за кодом CPV за ДК 021:2015 – 09310000-5 Електрична енергія – електрична енергія

Запитання щодо закупівлі

Щодо тарифу на передачу та розподіл

12 жовт. 16:34 Є відповідь
Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи входить до суми договору вартість оплати за послуги з передачі та розподілу?

Відповідь:

16 жовт. 13:49

Відповідь: Доброго дня. Відповідно Додатку 1 тендерної документації ціна електричної енергії включає регульований тариф на послуги з передачі електричної енергії, установлений НКРЕКП, який учасник (постачальник) оплачує операторові системи передачі. Згідно до п.5.12 Додатку 5 тендерної документації «проєкту договору» Споживач здійснює плату за послугу з розподілу електричної енергії безпосередньо оператору системи.

Щодо строків розрахунку

13 жовт. 16:24 Є відповідь
Шановний Замовник, проаналізувавши вимоги тендерної документації, а саме в опублікованому Вами Проекті договору у п.5.9. та 5.10 не визначено строку проведення оплати за отриману електричну енергію. В п.5.9. зазначено що рахунки за спожиту електричну енергію виставляються на підставі підписаних Актів приймання-передачі, але порядок та строки підписання таких актів не зазначені в проекті договору. В той же час п. 4.12. ПРРЕЕ чітко передбачені строки оплати побутовими та непобутовими споживачами за спожиту електричну енергію. Просимо внести зміни в ДКТ а саме в проект договору та чітко відобразити строк проведення розрахунків за спожиту електричну енергію. Зазначені зміни приведуть Проект договору у відповідність до вимог Законодавства, з дотриманням принципів публічних закупівель, а також створять умови для прозорого співробітництва, можливості обґрунтовано та прозоро проводити розрахунки за спожиту електричну енергію для обох сторін договору.

Відповідь:

16 жовт. 15:01

Відповідь: Доброго дня. Згідно до п.1.2 Додатку 5 тендерної документації «проєкту договору» умови цього Договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії. п.4.12. ПРРЕЕ чітко визначено, що «Розрахунки між споживачем та електропостачальником здійснюються… згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку… Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Отже, строк проведення оплати за отриману електричну енергію становить протягом 5 (п’яти) банківських днів з дати підписання Сторонами Актів приймання-передачі електричної енергії за відповідний розрахунковий період (п.5.9.проєкту договору), але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду (відповідно ПРРЕЕ). Таким чином, необхідність внесення змін до тендерної документації відсутня.

Щодо проекту договору

13 жовт. 16:25 Є відповідь
Шановний Замовнику, відповідно до п.14 п.п.14.3. Проекту договору постачальник має повідомити про зміну будь-яких умов Договору Споживача не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування з урахуванням інформації про право Споживача розірвати Договір. В той же час в п. 5.4.1. Договору зазначено порядок зміни ціни у відповідності до вимог Закону України Про публічні закупівлі – за наявності підтвердженого коливання ціни товару на ринку. Цілком зрозуміло що поєднання цих вимог з різних Законів в одному договорі не є можливим, так як не можливо попередити про те що ще не відбулось. Тому підтвердженням є лист Мінекономрозвитку № 3304-04/33869-06 від 14.08.2019 «Що до зміни ціни у договорах постачання електричної енергії» (https://www.me.gov.ua/Files/Download?id=40057579-31a1-49cc-9f80-d0ef193ef440). Просимо Вас або прибрати із проекту договору п. 14.3., або викласти його в іншій, прозорій та адаптованій під вимоги Закону України Про публічні закупівлі – редакції. Зазначені зміни приведуть Вашу ДКТ у відповідність до вимог Законодавства, з дотриманням принципів публічних закупівель, а також створять умови для прозорого співробітництва, можливості обґрунтовано та прозорого формування ціни електричної енергії для обох сторін договору.

Відповідь:

16 жовт. 15:02

Відповідь: Доброго дня. Положення проєкту договору відображені у п.14.3 та 5.4.1 не порушують вимог чинного законодавства та принципів здійснення закупівель, оскільки прямо відображають норми законів. Роз'яснення Мінекономрозвитку, на яке ви посилаєтесь, стосується зміни ціни в перехідний період, які зумовлені реформування галузі електроенергетики, та фіксують необхідність документального підтвердження. Крім того, роз'яснення Мінекономрозвитку не мають юридичної сили та несуть виключно рекомендаційний характер.Таким чином, необхідність внесення змін до тендерної документації відсутня

Інформація про замовника

Назва:
Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси"
Код ЄДРПОУ:
34674102
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 65029, Одеська область, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 1-Б