Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення (38580000-4) (комплексна скануюча система для огляду транспортних засобів (контейнерів) спеціального призначення)

Запитання щодо закупівлі

Термін поставки

16 жовт. 18:32
Відповідно до умов оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони встановлено строк поставки товарів (монтаж та пусконалагодження) до 21 грудня 2020 року. Звертаємо увагу Замовника, що предметом закупівлі є високотехнологічне обладнання, яке не виробляється в Україні. Цикл виробництва даного обладнання становить близько 5 місяців. Подібне обладнання виготовляється лише на замовлення, тобто складських залишків не може бути (крім випадків попередніх непублічних домовленостей). Таким чином, з моменту укладення договору, виробництво обладнання, його доставка на територію України, розмитнення та інші необхідні операції потребують не менше 6 місяців. Виходячи з викладеного, в разі реальної зацікавленості Замовника у постачанні даного обладнання, просимо змінити строк поставки товару (монтаж та пусконалагодження) до 01 травня 2021 року.

Щодо оплати

16 жовт. 18:33
Відповідно до умов проекту договору встановлено умови оплати: Розрахунки з Постачальником проводяться за фактично поставлений Товар його монтаж та пусконалагодження шляхом: оплати Замовником, після пред’явлення Постачальником рахунку на оплату (далі – рахунок) та підписання Сторонами Акту приймання-передачі та видаткової накладної, протягом 30 банківських днів, з дня підписання Замовником Акту приймання-передачі, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок Міністерства оборони України на призначені видатки та після надання Постачальником в установленому порядку документів передбачених п. 4.2 цього Договору. Таким чином, проєктом договору не передбачено можливості попередньої оплати. Звертаємо увагу Замовника, що предметом закупівлі є високотехнологічне обладнання, яке не виробляється в Україні. Виробники даного обладнання починають його виробництво лише за умови попередньої оплати (крім випадків попередніх непублічних домовленостей). Слід також зазначити, що міжнародна та українська практика закупівель аналогічного обладнання свідчить про обов’язковість авансування для виробництва обладнання. При цьому, можливість попередньої оплати прямо передбачена чинними нормативними актами, зокрема постановою КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» встановлено, що розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів (крім закордонних дипломатичних установ) у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату в разі закупівлі товарів, робіт і послуг, що закуповуються для забезпечення національної безпеки та оборони держави на строк не більше 24 місяців. Тому наполягаємо на внесенні відповідних змін, передбачивши авансування в обсязі 100%.

Досвід виконання аналогічних договорів

16 жовт. 18:37
Поясненням до Довідки про досвід виконання аналогічних договорів передбачена необхідність підтвердження зазначеної у довідці інформації шляхом надання копії аналогічного договору щодо постачання скануючої системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за 2019 та/або 2020 та/або інші попередні роки та оригінал відгуку [виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків]. Вважаємо, що таке обмеження підтвердження досвіду є обмежуючим реальну конкуренцію, оскільки скануючи системи для огляду транспортних засобів (контейнерів) за своїм базовим функціоналом є обладнанням подібним (аналогічним) іншим видам скануючих систем. У зв’язку з чим, наполягаємо на наступній редакції пояснення до Довідки про досвід виконання аналогічних договорів: «Для підтвердження зазначеної у довідці інформації учасник повинен надати копію аналогічного договору (аналогічним договором в розумінні цієї тендерної документації є договір на постачання товару за предметом закупівлі (за четвертим знаком національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник») та оригінал відгуку [виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) або інформацію про належне виконання договору, на підтвердження виконання договору надається документ, що підтверджує факт передачі товару згідно предмету договору (акт прийому-передачі, або видаткова накладна)».

Підтвердження фінансової спроможності

16 жовт. 18:39
Для підтвердження фінансової спроможності, надається: оригінал/копія “Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” або оригінал/копія “Фінансової звітності малого підприємства” або оригінал/копія “Фінансової звітності мікропідприємства” за 2019 рік та за перше півріччя 2020 року за формами, що передбачені наказами Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 за № 336/22868 та від 25.02.2000 №39 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 за №161/4382 відповідно. Фінансова спроможність визначається відповідно до поданого звіту за колонкою 2 000 (код рядка “Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)”, який має бути у розмірі не менше 75% очікуваної вартості предмету закупівлі. Такий підхід, значно звужує конкуренцію, особливо між українськими компаніями-постачальниками, працюючими на локальному українському ринку. Це обумовлено достатньо обмеженим попитом на скануючі системи, а також досить складним фінансово-політично-економічним та епідеміологічним періодом для надання звітності (2019 рік та 1 піріччя 2020 р.р.). У зв’язку з чим, наполягаємо на наступній редакції вимоги щодо підтвердження фінансової спроможності на рівні 30% очікуваної вартості предмету закупівлі.

обробка персональних даних

19 жовт. 18:02
Згідно п.7 частина 12.3 Замовник вимагає від Учасника надати «Копія або оригінал паспорту (для суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців) або копія (оригінал) заповнених сторінок паспорту». При цьому виникає перелік запитань до Замовника як Володільця персональних даних:-при поданні пропозиції юридичною особою чий саме паспорт вимагається ? - мета та підстави обробки персональних даних? - склад персональних даних? - порядок обробки персональних даних, а саме: спосіб збору, накопичення персональних даних; строк та умови зберігання персональних даних; умови та процедуру зміни, видалення або знищення персональних даних; умови та процедуру передачі персональних даних та перелік третіх осіб, яким можуть передаватися персональні дані; порядок доступу до персональних даних осіб, які здійснюють обробку, а також суб’єктів персональних даних; заходи забезпечення захисту персональних даних; процедуру збереження інформації про операції, пов’язані з обробкою персональних даних та доступом до них?

Інформація про замовника

Назва:
Міністерство оборони України (Відділ підготовки та проведення закупівель за напрямком оперативного, технічного та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ)
Код ЄДРПОУ:
00034022
Веб сайт:
Не вказано
Адреса:
Україна, 03168, м. Київ, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 6