Акредитований учасник електронної системи публічних закупівель України Prozorro

«КОД ДК 021:2015 09310000-5 – ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГІЯ (ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГІЯ)»

Запитання щодо закупівлі

Умови оплати та внесення змін до тендерної документації.

22 лип. 17:36 Є відповідь
Шановний Замовник!!! Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Регулятор) в межах компетенції повідомляє, Лист НКРЕКП № 7894/20.4/7-21 від 02.07.2021р. Відповідно до статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю має відповідати положенням Господарського кодексу України (далі - ГКУ). Стаття 275 ГКУ визначає, що вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюється Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон). При цьому, відповідно до положень статті 2 Закону основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними визначаються нормативно-правовими актами, що регулюють впровадження цього Закону, зокрема правилами роздрібного ринку. Правила роздрібного ринку передбачають зокрема загальні умови постачання електричної енергії споживачам, систему договірних відносин між учасниками роздрібного ринку, права та обов’язки учасників ринку. Як зазначається у листі НКРЕКП № 7894/20.4/7-21 від 02.07.2021 відповідно до пункту 4.12 розділу IV ПРРЕЕ плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20-го числа наступного місяця. Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується непобутовим споживачем протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка, але не пізніше 20-го календарного дня після закінчення розрахункового періоду. Відповідно до частини одинадцятої статті 56 Закону Регулятор затверджує, зокрема примірний договір постачання електричної енергії споживачу. Невід’ємною частиною договору про постачання електричної енергії споживачу є комерційна пропозиція, що має містити інформацію про термін оплати рахунків який відповідає вимогам Закону та ПРРЕЕ. Отже, відповідно до вимог ПРРЕЕ оплата за спожиту електричну енергію здійснюється на умовах обраної споживачем комерційної пропозиції. При цьому, плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20-го календарного дня після закінчення розрахункового періоду. Слід також зазначити, що своєчасність здійснення споживачем передбачених договором з електропостачальником оплати є запорукою стабільної роботи підприємств електричної галузі. Отже, на підставі вище викладеного просимо внести зміни до тендерної документації та привести умови оголошеної закупівлі у відповідність до вимог чинного законодавства.

Відповідь:

27 лип. 11:17

Відповідно Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ) п.4.12 розділу 4. «Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується: протягом 5 робочих днів від отримання рахунка не побутовим споживачем; протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка побутовим споживачем в інший термін (а саме: не менше 10 робочих днів з моменту отримання рахунка), передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду» Замовник вказав в проекті договору (п.5.7) плату за спожиту електричну енергію - в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду. Зазначені умови відповідають вимогам правил роздрібного ринку електричної енергії та примірному договору на електропостачання. Проект договору розроблений відповідно до примірного договору на постачання електричної енергії, затверджений правилами роздрібного ринку електричної енергії. Відповідно до п.4 ст.179 ГКУ примірний договір - це договір, рекомендований органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст.

Про строки виготовлення документів пропозиції

7 серп. 21:45 Є відповідь
Відповідно до вимоги тендерної документації (далі - ТД) "УСІ документи, які ПОДАЮТЬСЯ учасником, мають бути ВИГОТОВЛЕНІ НЕ РАНІШЕ дати оприлюднення оголошення (якщо інше не передбачено документацією) про закупівлі (ВИКЛЮЧЕННЯ СКЛАДАЮТЬ протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовникам вимогам, плани, креслення, інформація про маркування) та мають бути чинними на момент розкриття тендерної пропозиції" Звертаємо увагу Замовника, що за умовами ТД учасник має надати зокрема: - Антикорупційну програму учасника; - накази про призначення керівників; - витяг або свідоцтво платника ПДВ або єдиного податку; - Постанову про надання ліцензії; тощо. Наголошуємо, що всі зазначені документи не підпадають під встановлені даною вимогою виключення. Вимагоємо внести зміни в дану вимогу ТД, виклавши її в наступній редакції: "УСІ документи, які СКЛАДАЮТЬСЯ учасником В ДОВІЛЬНІЇ ФОРМІ АБО ЗА ФОРМОЮ, ЩО ВСТАНОВЛЕНА ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ, мають бути ВИГОТОВЛЕНІ НЕ РАНІШЕ дати оприлюднення оголошення (якщо інше не передбачено документацією) про закупівлі (виключеня складають протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовникам вимогам, плани, креслення, інформація про маркування) та мають бути чинними на момент розкриття тендерної пропозиції"

Відповідь:

11 серп. 07:19

Відповідні зміни будуть внесені до тендерної документації найближчим часом.

Інформація про замовника

Назва:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДНІПРОВОДОКАНАЛ" ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Код ЄДРПОУ:
03341305
Веб сайт:
Адреса:
Україна, 49001, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Троїцька, 21 А