ДК 021:2015 15550000-8 - Молочні продукти різні (йогурт (масова частка жиру, % – не менше 1,5), ряжанка (масова частка жиру, % – не менше 2,5), кефір (масова частка жиру, % – не менше 2,5), сметана (масова частка жиру, % – не менше 15))

Вопросы к закупке

Порядок постачання товару.Санітарний паспорт.

26 нояб. 2019 12:15 Есть ответ
У Додатку 1 (Порядок постачання товару,що є предметом закупівлі ) просимо виключити з пункту 12 наступне речення: " Територіальним органом Держпродспоживслужби на кожну автомашину видається санітарний паспорт терміном на один рік", в зв’язку з тим, що статтями 43 та 44 Розділу VII «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами» Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі Закон), який набрав чинності 20.09.2016, встановлено гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужно-стей та транспортних засобів, згідно з якими оформлення санітарних паспортів на транспорт не передбачено.

Ответ:

29 нояб. 2019 16:18

З приводу наведеного питання повідомляємо, що відповідно до п. 4.3. Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 (далі – Інструкція) «постачання продуктів харчування і продовольчої сировини повинно здійснюватися спеціальним автотранспортом з маркуванням «Продукти». Кузови машин із середини повинні бути покриті оцинкованим залізом, листовим алюмінієм або іншим матеріалом, які мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи до контакту з продуктами харчування, і обладнані стелажами, що можуть зніматися. Територіальною санітарно-епідеміологічною станцією на кожну автомашину видається санітарний паспорт терміном на один рік. Водій цього транспорту, а також особи, що супроводжують продукти у дорозі і виконують вантажно-розвантажувальні роботи, повинні мати при собі особову медичну книжку з результатами проходження обов'язкових медичних оглядів та забезпечені санітарним одягом (халатом, рукавицями)». Враховуючи той факт, що Замовник здійснює свою діяльність у сфері освіти, зобов’язаний виконувати нормативні акти Міністерства освіти і науки України, зокрема, під час організації постачання продуктів до дошкільних дитячих закладів. При цьому, відповідно до Постанови КМУ № 348 від 29.03.2017 року ліквідовані санітарно-епідеміологічні служби та на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладені завдання і функції з реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та із здійснення контролю (нагляду) за дотриманням вимог санітарного законодавства. Крім того, інші вимоги стосовно належних умов транспортування продуктів харчування залишаються чинними. Згідно з ними вся відповідальність за безпечність та якість харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу покладено на операторів ринку (суб’єктів господарювання). Наказом Мінтрансу від 14 жовтня 1997 року N 363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (пункт 12.3), зареєстрованим в Мін'юсті 20 лютого 1998 року за N 128/2568 (далі – Правила) (зі змінами та доповненнями), передбачено, що рухомий склад, який перевозить харчові продукти, повинен мати санітарний паспорт на автомобіль та спеціальне маркування ("хліб", "молоко", "риба" тощо). Також, звертаємо увагу, що відповідно до п. 5.3 та п. 6.3.18 договору про закупівлю постачання продуктів харчування повинно здійснювати з суворим додержанням вимог наведеної вище Інструкції та Правил. Враховуючи вищезазначене, наявність санітарного паспорта на автотранспорт для перевезення харчових продуктів є обов’язковим

Информация о заказчике

Наименование:
Департамент освіти і науки Запорізької міської ради
Код ЕГРПОУ:
37573094
Веб сайт:
Не указано
Адрес:
Україна, 69037, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 39-Б