Аккредитованный участник электронной системы публичных закупок Украины Prozorro

Роботи За ДК 021-2015: код 45310000-3 «Електромонтажні роботи» (45312100-8 Встановлення систем пожежної сигналізації). Реконструкція (технічне переоснащення) системи протипожежного захисту - установка системи пожежної сигналізації (СПС) і системи оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей (СО) Чорноморської загальноосвітньої школи №7 Чорноморської міської ради Одеської області, розташованої за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, проспект Миру 43-А

Вопросы к закупке

Щодо навчання працівників

29 янв. 15:16 Есть ответ
У тендерній документації міститься вимога: «9. Надати скановані сертифікати або лист повідомлення про проходження навчання працівниками-виконавцями робіт Учасника (яких планується залучити до виконання робіт) з монтажу, налаштування, введення в експлуатацію, обслуговування пожежного обладнання та систем оповіщення людей про пожежу у виробників такого обладнання». Питання: чи можливе надання листа - повідомлення від виробників про проходження навчання працівниками – виконавцями робіт без зазначення переліку цих працівників?

Ответ:

1 февр. 10:19

Доброго дня. На ваше запитання повідомляємо: під словосполученням «працівники-виконавці робіт» ми, як Замовник розуміємо тих конкретних осіб-працівників Учасника, яких він планує залучити до виконання робіт за даною закупівлею. А зважаючи на специфіку об’єкту на якому проводитимуться роботи (навчальний заклад) та специфіку самих робіт: навчання з монтажу, налаштування, введення в експлуатацію, обслуговування пожежного обладнання та систем оповіщення людей про пожежу у виробників такого обладнання проводиться для кожного працівника, який буде залучатись у виконанні робіт. Учасник повинен у складі пропозиції надати скановані сертифікати чи лист про проходження навчання працівниками-виконавцями робіт Учасника і підтвердити належну кваліфікацію, знання та досвід саме тих працівників, яких планує залучити до робіт, та підтвердити той факт, що саме ці особи мають необхідні знання та навички

вантажівки

30 янв. 14:11 Есть ответ
У ТД наявна вимога надати документи, що підтверджують наявність в учасника власних або орендованих вантажних автотранспортних засобів, підтверджена відповідними документами (копії документів, що підтверджують право власності чи користування, або копія договору на вантажоперевезення з копіями свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів). Дана вимога є дискримінаційною, оскільки ліцензійним умовами не предбачена наявність вантажівок у суб'єктів протипожежної діяльності. На якій підставі встановлена дана вимога- не зрозуміло. Виконання догвоору це справа переможця, якщо йому треба буде взяти в оренду вантажний транспорт- переможець це зробить. Просимо видалити дану дискримінаційну вимогу.

Ответ:

1 февр. 11:51

Шановний Учаснику! Вимога Замовника в Тендерній документації стосовно наявності в Учасника власних або орендованих вантажних автотранспортних засобів обумовлена тим, що Предметом закупівлі та Договором про закупівлю (як результатом проведення закупівлі) передбачається, що Учасник/Підрядник зобов’язується самостійно закупити все необхідне обладнання та матеріали, доставити на об’єкт працівників та обладнання, змонтувати систему та вивезти все сміття, що лишилося після виконання робіт. В свою чергу Замовник має впевнитися в тому, що Роботи буде виконано вчасно та в повному обсязі, а наявність саме такого автотранспорту є додатковою гарантією та необхідністю вчасного виконання робіт за даною процедурою закупівлі. Також, вимушені зазначити, що виконання договору не є тільки справою потенційного Переможця, на Замовника покладено велику відповідальність за використання бюджетних коштів за призначенням (обрання добросовісного Постачальника) та за організацію протипожежної безпеки на об’єкті (навчальний заклад). Звертаємо Вашу увагу на те, що Замовником не вимагається щоб такий автотранспорт був лише на праві власності в учасника, або таких одиниць транспорту була певна кількість (задля дотримання принципу недискримінації учасників). Разом з тим, вважаємо за необхідне зазначити, що відповідно до положень статті 16 ЗУ «Про публічні закупівлі»: «Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій…». Таким чином, дана вимога в Тендерній документації є правомірною та обумовленою специфікою предмету закупівлі.

вантажні засоби та акти технічного стану

1 февр. 17:07 Есть ответ
ШАНОВНИЙ ЗАМОВНИКУ! Предметом закупівлі є Електромонтажні роботи а не перевезення вантажів. Просимо встановлювати кваліфікаційні критерії відповідно до предмету закупівлі та чинного законодавства, а не на власний розсуд, тому що у такому випадку вимоги перетворюються на дискримінаційні.Просмо видалити вимоги щодо вантажних засобів та актів про технічний стан щодо зазначених вантажних засобів, оскільки наявність таких засобів взагалі не передбачена Ліцензійними умовами здійснення протипоежної діяльності. Пропонуємо Вам дотримуватись чинного законодавства, оскільки у іншому випадку нами буде подано скаргу до АМКУ і Вам все одно доведеться внести зміни до документації.

Ответ:

2 февр. 10:14

Шановний Учаснику! Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах (ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі»). Таким чином, потенційний постачальник може розташовуватися досить далеко від об’єкту Замовника та повинен підтвердити можливість вчасного виконання договору (наголошуємо на тому, що автомобіль може бути орендовано і можливостей орендувати такий автомобіль є безліч). Відповідно до ч. 2 п. 1 Постанови КМУ «Про затвердження порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів», технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, обов’язковому технічному контролю підлягають: «легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тони, причепи до них – із строком експлуатації до двох років». Автомобілі які плануються використовуватися Учасником, будуть використовуватися ним задля отримання прибутку, а отже, підлягають технічному огляду. Разом з тим, на етапі проведення процедури закупівлі Замовник має вжити всіх можливих заходів задля закупівлі саме того предмету/робіт/послуг, якого потребує. Так, на етапі проведення закупівлі Замовник має змогу обрати потрібного Постачальника лише шляхом аналізу документації тендерної пропозиції. Згідно з Розділом 3. Підготовка тендерної пропозиції: «У разі якщо учасник або переможець не повинен складати або відповідно до норм чинного законодавства (у разі подання тендерної пропозиції учасником-нерезидентом / переможцем-нерезидентом відповідно до норм законодавства країни реєстрації) не зобов’язаний складати якийсь зі вказаних в положеннях тендерної документації документ, то він надає лист-роз’яснення в довільній формі в якому зазначає законодавчі підстави ненадання відповідних документів або копію/ії роз`яснення/нь державних органів», а отже якщо залучений автотранспорт має строк експлуатації до двох років, то Учасник може надати лист-роз’яснення та додати підтверджуючі документи. Додатково повідомляємо, що при складанні Тендерної документації, вимог до предмету закупівлі та кваліфікаційних вимог до Учасників, Замовник керується не тільки Постановою КМУ № 852, а й діючим законодавством в сфері публічних закупівель, специфікою самого предмету закупівлі та іншими нормами діючого законодавства України.

Акт огляду

3 февр. 11:35 Есть ответ
Доброго дня, шановний Замовнику! В Додатку №3 до тендерної документації в пункті 5 міститься вимога «5. Учасник повинен обов’язково оглянути об’єкт замовника та на підтвердження цього надати в складі тендерної пропозиції «Акт обстеження об’єкту», складений в довільній формі, підписаний керівником замовника, уповноваженим керівником об’єкту та уповноваженою особою учасника. В акті обов’язково зазначається: найменування об’єкту, найменування Замовника, найменування керівника об’єкту та Учасника торгів, дата та час складання та підписання цього акту. Під час такого огляду є можливість одержати у Замовника додаткову технічну документацію, яка, з точки зору Учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції. Учасник серед документації тендерної пропозиції надає скановану Акт обстеження об’єкту у довільній формі, яка підтверджує проведення ним огляду об’єкту.» Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Замовник порушує право учасника на конфіденційність інформації, також дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно отримати довідку завірену керівником замовника, уповноваженим керівником об’єкту та уповноваженою особою учасника. Зазначена вимога порушує право Учасників та наступні принципи закупівель – максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям та добросовісна конкуренція серед учасників. Адже після огляду об’єкту інформація про те, які учасники будуть брати участь у закупівлі стає неконфіденційною. Встановлення Замовником дискримінаційної вимоги щодо надання довідки огляду об’єкту є необгрунтованою та такою, що суперечить вимогам Закону. Адже за таких умов, з підстав, незалежних від суб’єкта господарювання, Замовник може не підписати довідку огляду, а також не узгодити з Учасником дату та час виїзду на об’єкт, що в подальшому може стати з незалежних від Учасника торгів підстав причиною відхилення такої Пропозиції, що є дискримінаційним по відношенню до суб’єктів господарювання. Ця вимога направлена саме на те, щоб Виконавці понесли максимум збитків. Адже з ще не отриманих прибутків сплачувати витрати на відрядження, пальне та амортизацію транспорту тільки для подачі пропозиції на тендер є некоректним. Просимо врахувати, що договір буде укладено тільки з одним Учасником, якого визнають переможцем - а поїздки повинні здійснити всі! Чи не бажаєте перенести обов'язкові відвідання об'єктів до вимог для переможця - після визнання переможцем та до укладення договору? Також додатково повідомляю, що вимога тендерної документації щодо обов’язкового обстеження об’єкту з підписанням у Замовника довідки (акту) огляду, була визнана як дискримінаційна рішеннями Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель: 1. Рішення від 13.12.2019 №18550 2. Рішення від 13.05.2020 № 9264 3. Рішення від 29.05.2020 № 10669 З огляду на вищевикладене, просимо внести зміни до Тендерної документації. У разі ігнорування даної вимоги, ми змушені будемо звернутися до Антимонопольного комітету України.

Ответ:

5 февр. 08:33

Шановний Учаснику! Дана вимога в Тендерній документації міститься лише з метою полегшення участі потенційних Учасників та задля забезпечення можливості Учасників правильно та точно прорахувати собівартість, ціну пропозиції та усі специфічні технічні моменти об’єкту. Так, Тендерна документація передбачає надання Учасником інших коментарів та додаткової інформації з технічних питань та оптимізації процесу. Додатково зазначаємо, що в електронній системі закупівель та Тендерній документації міститься вся необхідна інформація стосовно контактних осіб, телефонів та адреси Замовника. Разом з тим, факт підписання або не підписання Акту огляду об’єкту Замовником не є обґрунтованим та доведеним, а також не підтверджує неможливість Учасника виконати дану вимогу Замовника, в тій частині, що Замовник ухиляється від підписання або узгодження дати такого огляду. Також наголошуємо на тому, що Замовник не вимагає здійснити такий огляд в період уточнень або в період оскаржень, та не вимагає підписання акту певною датою. Об’єкт Замовника, який підлягає огляду - один, заклад на сьогодні працює (звісно з урахуванням карантинних заходів індивідуального захисту. Вважаємо за доцільне, звернути Вашу увагу, що відповідно до Розділу 5 ТД: «Усі витрати Учасника пов’язані з підготовкою тендерної пропозиції, в тому числі з отриманням дозволів, ліцензій, сертифікатів тощо, та поданням тендерної пропозиції не відшкодовуються, зокрема й у разі відміни торгів, визнання торгів такими, що не відбулися, та у разі відхилення пропозиції Учасника». Таким чином всі Учасники до участі у процедурах закупівель несуть певні витрати, на отримання електронних гарантій, сплата за участь у закупівлі майданчику, оренда офісу, сплата заробітної плати усім працівникам, що задіяні у підготовці до участі у закупівлі тощо.

Уточнення

4 февр. 13:30 Есть ответ
Просимо Вас надати пояснення на підставі яких нормативних актів або інших вимог Учасник повинен надати Підтверджуючі документи (сертифікат) встановленого зразка, щодо впровадження в Учасника системи управління охороною здоров’я та безпекою праці ДСТУ ISO 45001:2019 (ISO 45001:2018, IDT). Вважаємо, що ця вимога є дискримінаційною та обмежує право Учасника на взяття участі у тендері.

Ответ:

5 февр. 08:34

Шановний Учаснику! Стандарт ДСТУ ISO 45001:2019 (ISO 45001:2018, IDT) впроваджено Наказом від 26.12.2019 № 502 ДП"УкрНДНЦ" Про прийняття та скасування національних стандартів. Стандарт установлює вимоги до системи управління охороною здоров’я і безпекою праці (OЗіБП), а також містить настанови щодо їх застосування, щоб дати змогу організації створити безпечні та здорові умови праці на робочому місці, запобігаючи травмам і погіршенню стану здоров’я, що пов’язані з господарською діяльністю, та активно вдосконалюючи свої показники діяльності у сфері OЗіБП. Цей стандарт можна застосовувати до будь-якої організації, яка прагне створити, впровадити й забезпечити функціювання системи управління OЗіБП, щоб покращити охорону здоров’я і безпеку праці, унеможливити небезпеки та зменшити ризики у сфері OЗіБП (охоплюючи системні недоліки), реалізувати можливості у сфері OЗіБП, а також реагувати на невідповідності в системі управління у сфері OЗіБП, пов’язані з її функціюванням. Зважаючи на специфіку робіт що закуповуються, Замовник має вжити всіх необхідних заходів задля уникнення травмування персоналу Постачальника/Підрядника тощо на Об’єкті, який функціонує в повному обсязі та є місцем перебування дітей та педагогічного колективу. На сьогодні є безліч сертифікованих НААУ організацій, які здійснюють методичну та консультаційну допомогу з впровадження такого стандарту на підприємствах. Таким чином, кожне підприємство яке прагне вдосконалюватися та забезпечувати безпечні умови праці для своїх працівників може впровадити таку систему

Информация о заказчике

Наименование:
Відділ освіти Чорноморської міської ради Одеської
Код ЕГРПОУ:
05406623
Веб сайт:
Не указано
Адрес:
Україна, 68001, Одеська область, ЧОРНОМОРСЬК, вул. Хантадзе. буд. 8-А